reklama

Darmowa optymalizacja systemu Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Do bazy programów oferowanych przez nasz vortal trafiły dwie darmowe aplikacje odpowiedzialne za optymalizowanie rejestru i wolnego miejsca na dysku.

Większości użytkownikom Windows nie trzeba przypominać o tym, że wraz z instalacją kolejnych programów czy gier spada wydajność funkcjonowania systemu. Warto więc zastanowić się w jaki sposób można wpłynąć na wydajność pracowania na komputerze. I tutaj z pomocą przychodzą nam dwa niezwykle szybkie narzędzia pozwalające każdemu usunąć zbędne pliki i klucze z rejestru bez posiadania specjalistycznej wiedzy.

Wise Registry Cleaner to szybkie narzędzie przeznaczone do wyszukiwania i usuwania błędnych wpisów znajdujących się w rejestrze systemowym. Aplikacja skanuje m. in. takie elementy rejestru jak ścieżki do aplikacji, rodzaje dostępnych czcionek, elementy dostępne w menu start, programy uruchamiane podczas startu systemu, historie przeglądarek, pliki pomocy, biblioteki DLL i znacznie więcej. Wise Registry Cleaner charakteryzuje przede wszystkim szybkość i skuteczność działania. Kolejnym walorem aplikacji jest dostępność polskiej wersji językowej.

Wise Disk Cleaner to szybkie narzędzie przeznaczone do zwalniania wolnego miejsca na dysku poprzez kasowanie plików, które nie są już wykorzystywane w systemie. Aplikacja rozpoznaje ponad 50 typów określonych mianem niepotrzebnych, a dodatkowo użytkownik posiada możliwość definiowania własnych typów plików jakie mają zostać skasowane z systemu. Darmowa wersja Wise Disk Cleaner oferuje możliwość przesuwania plików do kosza lub usuwania ich bezpośrednio.

Edycje Pro (płatne) zostały wyposażone dodatkowo w funkcję eksportu znalezionych plików do formatu MS Excel oraz opcje optymalizacji systemu i przywracania wprowadzonych zmian. Darmowe wersje programów Wise Registry Cleaner i Wise Disk Cleaner można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia systemowe

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama