reklama

Darmowe Microsoft Points dla Japończyków — jeśli będą grali na konsoli

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Microsoft w dalszym ciągu próbuje przebić się w Japonii z Xboksem 360, którego sprzedaje się obecnie ponad 30 razy mniej sztuk niż PlayStation 3 (według ostatnich danych Media Create niecałe 600 egzemplarzy tygodniowo w stosunku do blisko 20 tysięcy sztuk sprzętu Sony). Ostatni pomysł speców od Public Relations w Kraju Kwitnącej Wiśni na poprawę sytuacji to rozdawanie Microsoft Points. Liczą na milion godzin spędzonych przy amerykańskiej konsoli w okresie od 20 kwietnia do 19 czerwca — wtedy ci z kontem Gold dostaną 400 MSP, a Silver całe… 30.

Jeśli japońscy gracze wyrobią jedynie 500 tysięcy godzin, wtedy mogą liczyć tylko odpowiednio na 200 oraz 20 Microsoft Points, zaś przy 300 tysiącach — 100 lub 10. Żeby nie było za łatwo, godziny naliczane są wyłącznie w przypadku uruchomienia jednego z 20 wybranych tytułów (przy czym takie Battlefield 3, Forza Motorsport 4, Halo 4, Gears of War: Judgment, BioShock: Infinite, Crysis 3 czy Borderlands 2 z listy do typowo japońskich produkcji nie należą). 1,6 miliona konsol sprzedanych dotąd — może się udać… Pytanie tylko jak wielki to będzie sukces?

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić