Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Darmowe i wygodne VOD bez reklam, także na Linuksie? Nie ma sprawy!

Witam serdecznie całą społeczność portalu dobreprogramy.pl, jest to mój pierwszy wpis na blogu, więc proszę o wyrozumiałość ;)

Zainspirowany wpisem @kaisuj oraz jako, że sam jestem wieloletnim sympatykiem, a także użytkownikiem dystrybucji Linux Mint, postanowiłem również naskrobać coś w tym temacie.
Publicystyka nie jest moim konikiem, więc z góry przepraszam za błędy.

Wpis ten kieruje głównie do początkujących, stąd łopatologiczny charakter moich instrukcji, ale myślę, że nawet wśród wyjadaczy może znaleźć się ktoś, kto dowie się czegoś nowego z mojego wpisu.

Przejdźmy do tematu. Wiele osób zaczynających swoją przygodą z Linuksem napotyka na problemy przy oglądaniu wszelakiej maści seriali itp. za pośrednictwem serwisów VOD, wynikające z tego, że działają one najczęściej w oparciu o technologię Silverlight firmy Microsoft, która nie ma swojej oficjalnej wersji na systemach UNIX-owych. Teoretycznie istnieje alternatywna wtyczka PipeLight, która jednak nie zawsze działa, nie na wszystkich serwisach oraz często wymaga jeszcze zmiany tzw. User Agenta, czyli swego rodzaju internetowego podpisu cyfrowego naszego komputera (przeglądarki). Wiele stron oferujących seriale, czy filmy VOD nie dopuszcza innych, niż te pochodzące z systemów Microsoft Windows. Istnieje na szczęście prostsze rozwiązanie, wg mnie znacznie zresztą wygodniejsze, a dlaczego – o tym za chwilę. Pewnie większość z was domyśla się, że chodzi mi o znane i lubiane XBMC (dostępne nota bene na wszystkie platformy, nie tylko na Linuksa, działa również na androidzie). Projekt zmienił jakiś czas temu nazwę na Kodi. Oficjalna strona projektu

Po lewej stare logo, po prawej już nowe:

Co to jest i o co chodzi?

Program ten, to tzw. centrum multimedialne – pozwala na oglądanie filmów, zdjęć, słuchanie muzyki, a dzięki rozmaitym wtyczkom także na oglądanie seriali, teledysków, słuchanie polskich i zagranicznych stacji radiowych. W tym artykule opiszę jedną z takich wtyczek, tworzoną przez polską społeczność zgromadzoną wokół projektu.
Za jej pomocą obejrzymy np. materiały z TVN Player, Ipla, TVN24, TVP VOD, VoD Onet, Youtube, Zalukaj.tv, iiTV info, AnyFiles, Ekino TV, Iplex, Kinoman i wiele, wiele innych. Zanim to zrobię, opiszę jednak jak zainstalować samo XBMC (Kodi).

Jakie są korzyści z używania Kodi (XBMC)?

 • Brak konieczności babrania się z używaniem PipeLight, zmieniania User Agenta itd.;
 • Brak reklam;
 • Wszystkie serwisy VOD i nie tylko zgromadzone w jednym miejscu, za darmo;
 • Wygoda użytkowania i wydajność bez porównania z mozolnym przeszukiwaniem serwisów źródłowych.

Instalacja

Za przykład posłuży mi dystrybucja Linux Mint 17.1 Cinnamon.
Pokażę jak zainstalować Kodi z repozytoriów, dostępne w wersji 12, wtyczka która jest niezbędna do oglądania polskich serwisów VOD oraz słuchania polskich stacji radiowych działa również z wersją 13 XBMC oraz z wersją 14 Kodi, również na androidzie ;)

Aby zainstalować Kodi w systemie Linux Mint 17.1 należy w menu systemowym odnaleźć „Menedżer oprogramowania", uruchomić go, a następnie w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu wpisać „XBMC”. Pakiet, który nas interesuje pojawi się na pierwszym miejscu na liście, pozostaje kliknąć na niego, następnie na przycisk „zainstaluj” (zostaniesz poproszony o podanie hasła) i gotowe, XBMC (Kodi) już znajduje się w Twoim systemie.

Dla bardziej zaawansowanych, czy też po prostu, nie bojących się konsoli, wystarczy polecenie:
sudo apt-get install xbmc

Aby uruchomić program, należy wybrać go z menu systemowego.

Domyślnie, uruchamia się on na pełnym ekranie i wygląda tak:

Jak widać, nie jest od razu spolszczony, musimy zrobić to sami, opiszę teraz jak to zrobić:

 1. Na głównym ekranie XBMC znajduje się podłużne, horyzontalne menu. Odnajdź w nim zakładkę „System”, a w niej, zakładkę „Settings”
 2. W zakładce „Settings” wejdź w zakładkę „Appearance”, następnie w „International” i w zakładce „Language” użyj strzałek, by znaleźć język polski.
  Zostanie on automatycznie ustawiony i od teraz program będzie całkowicie spolszczony.

Przejdźmy do clue programu

Teraz czas by w końcu pobrać i zainstalować naszą wtyczkę. Nazywa się ona
„repozytorium SD-XBMC” i jest dostępna za darmo do pobrania zestrony projektu.

Bezpośredni link pobierania

Pobrane archiwum .zip radzę zapisać na jakiejś znanej nam lokalizacji (np. na pulpicie).
Teraz pozostaje jedynie wejść do XBMC (ciekawa rada: aby przełączyć je w tryb okna wystarczy wcisnąć klawisz „\”). Aby zainstalować naszą wtyczkę i cieszyć się dobrodziejstwem VOD wystarczy już, że postąpisz wg następujących kroków:

 1. W menu XBMC wybierz „System”, „Ustawienia” ,następnie „Wtyczki”, „Zainstaluj z pliku ZIP”.
 2. Znajdź Twoją paczkę z wtyczką na dysku (prawdopodobnie w „Katalog użytkownika”).
  Wtyczka znaleziona na dysku wygląda tak:
 3. Kliknij na nią, rozpocznie się instalacja.
 4. Wyjdź do menu głównego programu, ponownie wejdź do „Wtyczki”, tym razem wybierz „Pobierz wtyczki”, na liście zauważysz świeżo zainstalowane repozytorium „sd-xbmc.org add-ons”, wejdź w nie.
 5. Wejdź w „Wtyczki filmów” jeżeli interesują Cię serwisy filmowe lub/i w w „Wtyczki muzyki” jeżeli interesują Cię serwisy muzyczne.
 6. Kliknij w interesującą Cię wtyczkę, tutaj na przykładzie wtyczki „Telewizja Polska” (zawiera wszystkie serwisy filmowe, które udało zgromadzić się twórcom wtyczki). Kliknij zainstaluj i gotowe!
 7. Możesz już przejść do oglądania Twoich ulubionych seriali lub/i słuchania ulubionej stacji radiowej wybierając z menu głównego programu pozycję „Wideo” - wtyczki lub/i „Muzyka” - wtyczki.

Oto kilka dodatkowych rad ułatwiających pracę z programem:

 1. Aby dodać jakiś serwis czy pojedynczy materiał do ulubionych, wystarczy, że klikniesz na nim prawym przyciskiem myszy i klikniesz przycisk „Dodaj do ulubionych”. Od teraz masz do niego szybki dostęp dzięki ikonce „gwiazdki” w lewym dolnym rogu programu, w głównym menu.
 2. Aby przełączać się między trybem pełnoekranowym oraz trybem okna, naciśnij "\" - ta rada to chyba największy hit! :D
 3. Pobaw się ustawieniami, pobierz inne skórki programu – dostosuj go do siebie.
 4. Program oferuje pobieranie innych wtyczek, wśród nich można znaleźć naprawdę ciekawe, poznaj je sam i zdecyduj, które są warte uwagi.
 5. Jeśli planujesz maraton seriali i nie potrzebujesz pozostałej części systemu, możesz wylogować się, a następnie na ekranie logowania wybrać sesję „XBMC”, jest to sesja pulpitu, która zawiera tylko i wyłącznie centrum multimedialne – dobre rozwiązanie, jeśli podłączamy nasz komputer do telewizora i nie potrzebujemy pełnoprawnego systemu operacyjnego.
 6. Pamiętaj oczywiście, że programu możesz także używać do oglądania materiałów zgromadzonych na Twoim dysku twardym.

Polski fanklub Kodi (XBMC)

Oficjalna strona projektu Kodi

Strona wtyczki

Życzę Ci samych przyjemnych doświadczeń z programem, w razie jakichś problemów obiecuję pomóc w miarę swoich możliwości i umiejętności.

Wszystkim wytrwałym dziękuje za dobrnięcie do końca, nie wiem czy nie powielam niepotrzebnie tematu, ale nie pamiętam, żeby ktoś kiedyś zamieszczał tu taki poradnik, mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto nie zna tego rozwiązania i komu ono się przyda, wiem, że wielu z was instaluje systemy operacyjne, także Linuksy, swoim przyjaciółkom, dziewczynom, żonom, wszyscy wiemy, jak kobiety uwielbiają seriale, możecie takim programem sprawić im wielką przyjemność i zająć je na dłuższą chwilkę żeby móc spokojnie sobie podłubać przy swoich sprawach ;) (dziewczyny, nie czujcie się urażone).

Za wszelkie błędy przepraszam, mam nadzieję, że debiut w miarę udany, jestem otwarty na propozycje, pouczenia, sugestie ; ) Do zobaczenia na blogu!  

linux oprogramowanie porady

Komentarze

0 nowych
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #1 09.01.2015 21:20

Debiut całkiem udany, serdecznie witam na blogach DP. Obyś nas raczył częściej wpisami ;)

Christool   6 #2 09.01.2015 21:24

@DjLeo: Dziękuję za tak serdeczne powitanie ; ) Jeśli tylko będą pomysły, o to najtrudniej ; ) Muszę troszkę się tutaj zaaklimatyzować, dowiedzieć się, jakie wpisy znajdą zainteresowanie ;)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #3 09.01.2015 21:29

@Christool: Będzie dobrze, całkiem udany wpis, także jeżeli od takiego startujesz to może być tylko lepiej. Jak byś czegoś potrzebował to zapraszam do kontaktu ze mną. Co będę mógł pomóc, to pomogę... A co do tematów, to nie patrz na to co ludzie chcą czytać, a na to o czym ty chcesz pisać. To w końcu jest blog.. Trzymam się tej zasady od początku mojego blogowania i mam czyste sumienie, że nie piszę nic na siłę. Także jeszcze raz witam i do miłego zobaczenia w kolejnym wpisie ;)

Christool   6 #4 09.01.2015 21:35

@DjLeo: To faktycznie jest blog, ale po prostu nie chciałbym karmić ludzi czymś, czego nie chcą czytać, oglądać, taki mam jakiś wewnętrzny strach towarzyszący chyba każdemu, kto zaczyna cokolwiek publikować. Również mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. Dziękuję ponownie za serdeczne słowa, kurcze, szalenie miła tutejsza społeczność, naprawdę! :)

kaisuj   11 #5 09.01.2015 21:37

Fajnie widzieć kolejny wpis poświęcony Mintowi. Z XMBC nie raz próbowałem korzystać, ale z tymi wtyczkami zawsze miałem problem. Jakiej bym nie użył, to coś było nie tak. Nawet jeśli wtyczka się pomyślnie zainstalowała, to z oglądaniem nie szło. Przykładowo IPLA w XMBC zawsze miała połowę tego, co dostępne jest na stronie.
PipeLight faktycznie nie zawsze działa idealnie. W TVN Playerze często miałem sytuacje, że reklamy poprzedzające właściwy materiał, odtwarzały się prawidłowo, a po reklamach całość zamierała. IPLA na PipeLight działa mi dobrze.
Co do samego XMBC, to ostatnio odkryłem, że instaluje się on w systemie jako powłoka. Przy logowaniu do systemu można go wybrać tak samo, jak się wybiera cynamona czy XFCE i wtedy logujemy się bezpośrednio do programu. Jeśli zapamiętamy tę powłokę jako domyślną oraz jeśli mamy ustawione automatyczne logowanie, to można w ten sposób na bazie Minta i XBMC (jakoś nie przestawiłem się na nazwę Kodi) zrobić sobie domowe centrum rozrywki z wykorzystaniem jakiegoś małego komputerka.

Dzięki za wpis i zachęcam do kolejnych! Na pewno wpadnę poczytać. A teraz siadam do kolejnej próby z wtyczką zgodnie z Twoją instrukcją.

s77s   7 #6 09.01.2015 21:42

To ja mam dwa pytanka:
1. Czy za pomocą takiego zestawu można oglądać programy nadawane na Discovery Channel i National Geographic Channel ?
2. Jak stare są nagrania ( by sprawdzić, czy np. są wszystkie odcinki programu YYY na Discovery ) ?

Christool   6 #7 09.01.2015 21:42

@kaisuj: Dziękuje za serdeczne słowa ; ) Mam nadzieję, że nie podbiorę Ci kiedyś przypadkiem jakiegoś tematu, dosyć to prawdopodobne w sumie ; ) Tobie również życzę płodnego pióra!
Nie wiem na ile materiały w tej wtyczce są kompletne, ale jak tak przeglądam to wydaje mi się, że jest wszystko to, co na oryginalnych serwisach. Bolączką jest to, że rozwój wtyczki został wstrzymany (ale prawdopodobnie będzie wznowiony, ale nikt nie wie kiedy). W związku z tym może być tak, że niektóre nowości nie będą działać, ale z tego co widzę, to np. nowe odcinki seriali wchodzą od razu, więc chyba będzie ok). A instalowałem ją na 2 różnych komputerach, więc myślę, że u ciebie również zadziała ; )

marqs37   12 #8 09.01.2015 21:43

Gratulacje świetnego wpisu. Oby tak dalej, czekam na następne.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #9 09.01.2015 21:45

Mnie czeka próba instalki XMBC na Malinie... strach się bać :)

@Christool Zabrzmi może dziwnie, ale blog przede wszystkim jest Twoją oazą i to dla Ciebie ma mieć wartość to co piszesz, a nie dla innych. Oczywiście można się trzymać tematów na które jest zapotrzebowanie, ale to jest robienie trochę pod publikę. Oczywiście i to również nie jest czymś złym z definicji. Ja jednak preferuję pisanie o tym co mnie aktualnie interesuje, człowiek jakiś taki zdrowszy jest dzięki temu :)

t0ken   9 #10 09.01.2015 21:49

@Christool świętny wpis i instrukcja. Ja akurat na Ubuntu siedzę, z pipelight mam takie same problemy jak opisał @kaisuj. Spróbuje w weekend Twój pomysł.

Tylko zastanawia mnie: "Za przykład posłuży mi dystrybucja Linux Mint 17.1 Cinnamon. Pokażę jak zainstalować Kodi z repozytoriów – BARDZO WAŻNE, tylko ta wersja będzie dobrze współpracować z wtyczką, którą opiszę później i która jest niezbędna do oglądania polskich serwisów VOD oraz słuchania polskich stacji radiowych. Jest to wersja 2.12."
To "BARDZO WAŻNE" dotyczy wersji Mint czy Kodi (chyba Kodi)? Z inną wersją się sypie?

Na linuxie niestety tak dość często jest, że wtyczka z wersją, np. 8.3 działa ale 9.1 już nie.

kaisuj   11 #11 09.01.2015 21:51

@Christool: Sprawdziłem, że podaną przez Ciebie wtyczkę mam zainstalowaną i dla przykłądu na ipli jeśli wejdę w Programy rozrywkowe i tam w Top Chef lub Hells Kitchen to w obu przypadkach wyrzuca komunikat, że jest brak darmowych treści. Oczywiście oba programy na stronie ipli są udostępnione jako darmowe. Możesz to zweryfikować jak jest u Ciebie? Może to nie jest problem wtyczki tylko instalacji u mnie? Sprawdzałem, że mam wersje 12.3 XMBC z repo.

Christool   6 #12 09.01.2015 21:51

@s77s: Niestety nie widzę tutaj tych programów. Jest za to spora liczba dokumentów emitowanych w polskiej telewizji, zachęcam żebyś zainstalował wtyczkę i sprawdził samemu, poszukał co Cię interesuje ; ) Szukam w internecie wtyczek dodających te kanały, ale nic konkretnego nie mogę znaleźć, jeszcze Ty możesz spróbować...ale jeśli już znajdziesz to i tak prawdopodobnie po angielsku...poszukam coś jeszcze, jak znajdę to dam Ci znać ; ) oo, NASA ma swoją wtyczkę ; )

kaisuj   11 #13 09.01.2015 21:53

@DjLeo: XBMC ma chyba specjalne distro pod malinę. Patrzyłem na filmik tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=1L5GCmXgHK8

Christool   6 #14 09.01.2015 22:04

@DjLeo: Postaram się pisać z serca ; ). Blogowanie na DP jest sensowne, bo tu przynajmniej ktoś tego bloga czyta ^^ Bo rzucanie słowami w przestrzeń nie jest jednak aż tak przyjemne jak jakiś kontakt z czytelnikami.

@marqs37: Dziękuję za miłe słowa, postaram się wkrótce o nowy materiał ;)

@t0ken: BARDZO WAŻNE dotyczy wersji Kodi, Mint może być dowolny, ale wersja Kodi musi być podobna ; ) No tak to już jest, wszystko zależy od twórcy wtyczki. Pamiętajmy, że to są ludzie, którzy robią to za darmo i w wolnym czasie, mogą być błędy czy opóźnienia ; ) Dziękuję za miłe słowa, daj koniecznie znać czy u Ciebie wtyczka działa :)

@kaisuj: Top Chef działają wszystkie odcinki prawdopodobnie (sprawdziłem co 3), a w Hells Kitchen widzę tylko 2. No mogą być jakieś braki, ale popatrz na ogrom różnych serwisów i programów, błędów nie da się uniknąć. Może spróbuj przeinstalować wtyczkę?

Autor edytował komentarz.
shocco   6 #15 09.01.2015 22:25

Sposób na VOD znany mi od dawna i właściwie od długiego czasu wyłącznie w taki sposób oglądam VOD.
@@Christool mógłbyś mi tylko powiedzieć czy działa ci Ipla, bo mi ostatnio wywala jakieś błędy przy próbach uruchomienia jakiegokolwiek materiału z tego serwisu.

Christool   6 #16 09.01.2015 22:34

@mrShakerz: Działa mi IPLA, sprawdziłem kilka losowych programów ; ) Jak chcesz to podaj mi jakiś konkretny, to sprawdzę. Może masz inną wersję wtyczki, XBMC?

shocco   6 #17 09.01.2015 22:41

@Christool: U mnie niestety tylko Ipla leży (errno 10053).
Kodi 14.0, sd-xbmc 2.0.0

Christool   6 #18 09.01.2015 22:43

@mrShakerz: No to już znamy przyczynę, masz zbyt nową wersję XBMC, wtyczka działa poprawnie z wersją 12, bo od tamtej pory jest wstrzymany jej rozwój. Ale wg mnie tej starszej wersji niczego nie brakuje ;) Zainstaluj starszą wersję, wtedy będzie działać ;)

doniu45   5 #19 09.01.2015 22:48

@Christool:
Witam na blogu kolejnego sympatyka Linuxa :-}
Mam nadzieje, że będzie jeszcze dużo wpisów o pingwinku.

shocco   6 #20 09.01.2015 22:50

@Christool: Jesteś pewien, że to o Kodi chodzi? Przesiadłem się na nową wersję, bo nie przypuszczałem, że wtyczka będzie miała problem z kompatybilnością.

Christool   6 #21 09.01.2015 22:56

@mrShakerz: Jestem pewien, ja sam ich doświadczałem, no i na forum piszą, żeby absolutnie nie aktualizować XBMC do Kodi. Najlepiej sprawdź sam, nic to nie kosztuje ;) A używasz Kodi na Windows czy Linux? Kto wie, może to ma znaczenie? W każdym razie, najlepiej będzie jak spróbujesz downgrade'u, zobaczymy czy podziała ; )

@doniu45 Witam i dziękuję za powitanie ;) Podejrzewam, że zbyt wiele innej tematyki nie ma się co po mnie spodziewać ; )

Autor edytował komentarz.
shocco   6 #22 09.01.2015 22:57

@Christool: Dzięki za naprowadzenie ;) Sam pewnie czekałbym na aktualizacje samej wtyczki i poprawy sytuacji bym się nie doczekał ;)

moh3r   11 #23 09.01.2015 23:02

@Christool, @mrShakerz: Wtyczka działa na pewno z wersją 13.x (na Kodi 14 nie sprawdzałem, ale podobno też działa, przynajmniej według changeloga) i jest nadal aktywnie rozwijana (a przynajmniej utrzymywana przy życiu). Nowe wersje wydawanie są "pierwszego" każdego miesiąca.

PS Strona projektu (kolekcji wtyczek) to http://sd-xbmc.org , a wtyczka nie nazywa się „Polskie repozytorium SD-XBMC”.

Autor edytował komentarz.
  #24 09.01.2015 23:04

Świetny wpis, dzięki!

Jusko   14 #25 09.01.2015 23:07

@t0ken #10:

- "(...)Na linuxie niestety tak dość często jest, że wtyczka z wersją, np. 8.3 działa ale 9.1 już nie."

To nie wina Linuksa - to samo masz na każdym systemie. Aplikacja idzie do przodu, serwisy obsługiwane przez wtyczkę również. Jeśli autor wtyczki nie nadąża za zmianami (co nie jest szczególnie fajne) - kompatybilność się zrywa i po zabawie. System operacyjny nie ma tu nic do rzeczy - to sprawa softu / wtyczki.

Autor edytował komentarz.
Christool   6 #26 09.01.2015 23:07

@moh3r: Zasugerowałem się nazwą z tej strony http://xbmc.org.pl/nasze-projekty bo wydawało mi się, że to oni kiedyś to rozwijali? Ale generalnie masz rację, poprawię wpis. A co do kompatybilności to gdzieś kiedyś na ich forum widziałem takie info i sam miałem kiedyś problem przy próbie instalacji na nowszej wersji, ale sprawdzę jak to jest teraz. Dziękuję za wypunktowanie pomyłek! :)

s77s   7 #27 09.01.2015 23:08

@Christool: Przejrzałem co ta wtyczka oferuje ...
anime-shinen.info - ciekawe
a czy dałoby radę: anime-odcinki.pl i animeon.pl ?

Autor edytował komentarz.
maew   7 #28 09.01.2015 23:12

Przydatny i sensowny wpis, a takich mało jest ostatnio. Nie wiedziałem, że do VOD można użyć Kodi a siedze na linuksie od czasów ubuntu 5.04 (nie jestem jakimś znawcą, ale coś tam wiem ;>).

  #29 09.01.2015 23:16

Wyjaśniam tym, którzy tak intensywnie dziwują się czemu wtyczka ipla wszystkiego nie wyświetla - jak wiadomo pan solorz to specjalista od kodowania, więc większość materiałów jest zaszyfrowana (drm). Tvn player też zaczyna wprowadzać powoli drm, więc niedługo wtyczki te przestaną być użyteczne.

moh3r   11 #30 09.01.2015 23:17

@Christool: Jutro przetestuję na Kodi i napiszę czy działa.

Polskie VOD-y można też oglądać w przeglądarce (bez silverlighta) przy pomocy skryptozakładki http://miniskrypt.blogspot.com/2014/04/3-w-1.html. Dostaje się "goły" stream, dzięki czemu nie ma reklam i można skorzystać ze sprzętowej akceleracji.

Christool   6 #31 09.01.2015 23:18

@maew: Cieszę się, że nawet ktoś z takim doświadczeniem dowiedział się czegoś z mojego wpisu :)

@moh3r: No proszę, kolejny sposób ; ) Dobrze wiedzieć, dzięki! :) Dzięki, że dasz znać co z Kodi, sam nie wiem czy znajdę czas na upgrade.

Autor edytował komentarz.
Christool   6 #32 09.01.2015 23:19

@s77s: Propozycje kieruj do twórców, zapraszam na oficjalną stronę http://sd-xbmc.org/ :)

s77s   7 #33 09.01.2015 23:36

@Christool: Dzięki

saturno   11 #34 10.01.2015 00:26

@kaisuj: //wtyczkę mam zainstalowaną i dla przykłądu na ipli jeśli wejdę w Programy rozrywkowe i tam w Top Chef lub Hells Kitchen to w obu przypadkach wyrzuca komunikat, że jest brak darmowych treści.//

Nie wiem czy u ciebie będzie tak samo bo ja używam na Wheezy XMBC 12.3 przez PlayOnLinux (po prostu nie chcę dodawać dodatkowych repozytoriów).
Ale wracając do samej wtyczki z Iplą to może masz ich dwie zainstalowane tak jak ja (smuto i sd-xbmc.org)?
Wideo > Wtyczki > ipla.tv > ROZRYWKA > Programy rozrywkowe > Top Chef > Działa tylko: Top Chef "na deser"
Wideo > Telewizja Polska > Filmy, Seriale > IPLA > Kategorie > Rozrywka > Programy rozrywkowe > Top Chef > Działa wszystko

Autor edytował komentarz.
kaisuj   11 #35 10.01.2015 00:41

@saturno: Faktycznie miałem kilka ipli poinstalowanych z rożnych wtyczek. Przez Telewizje polska Top Chef u mnie działa, ale Hells Kitchen juz nie. Mam tam tylko dwa odcinki kuchennych grzeszników.
Być może w ogóle poinstaluję sobie wszystko od nowa, bo trochę tego mam. Eksperymentowałem również z wtyczkami do stacji radiowych i trochę mi się burdel zrobił.

saturno   11 #36 10.01.2015 00:51

@Christool: //Teraz pozostaje jedynie wejść do XBMC (ciekawa rada: aby przełączyć je w tryb okna wystarczy wcisnąć klawisz „\”)//

Wielki dzięki!
Ile ja się tego kiedyś naszukałem i nie znalazłem.

Ze swojej strony mogę podzielić się linkiem do instrukcji jak ustawić pamięć podręczną video (na przykład na buforowanie całości): http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache

saturno   11 #37 10.01.2015 00:51

@Christool: //Teraz pozostaje jedynie wejść do XBMC (ciekawa rada: aby przełączyć je w tryb okna wystarczy wcisnąć klawisz „\”)//

Wielki dzięki!
Ile ja się tego kiedyś naszukałem i nie znalazłem.

Ze swojej strony mogę podzielić się linkiem do instrukcji jak ustawić pamięć podręczną video (na przykład na buforowanie całości): http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache

  #38 10.01.2015 02:57

@Jusko: Bzdura. Możesz budować oprogramowanie z wersjonowanym, albo stabilnym API/ABI i wtedy wszystko śmiga. Tylko to wymaga bardziej przemyślanej konstrukcji i kompromisów.

Jądro Linuksa jest tak zbudowane, żeby userspace miało stabilne ABI. Niestety twórcy programów i bibliotek userspace to niszczą na co narzekał Linus.

Christool   6 #39 10.01.2015 08:46

@saturno: Haha, też się tego "\" kiedyś mocno naszukałem, dlatego tutaj się dziele tą informacją ;) U mnie wszystko działa cacy, tylko że w Hells Kitchen są jedynie 2 odcinki - ale z tym to już trzeba pisać do twórców wtyczki, bo to pewnie problem po ich stronie ; ) Tymczasem można pooglądać kilkaset innych :)

Christool   6 #40 10.01.2015 08:46

@saturno: Haha, też się tego "\" kiedyś mocno naszukałem, dlatego tutaj się dziele tą informacją ;) U mnie wszystko działa cacy, tylko że w Hells Kitchen są jedynie 2 odcinki - ale z tym to już trzeba pisać do twórców wtyczki, bo to pewnie problem po ich stronie ; ) Tymczasem można pooglądać kilkaset innych :)

Christool   6 #41 10.01.2015 08:46

@saturno: Haha, też się tego "\" kiedyś mocno naszukałem, dlatego tutaj się dziele tą informacją ;) U mnie wszystko działa cacy, tylko że w Hells Kitchen są jedynie 2 odcinki - ale z tym to już trzeba pisać do twórców wtyczki, bo to pewnie problem po ich stronie ; ) Tymczasem można pooglądać kilkaset innych :)

  #42 10.01.2015 09:27

dlaczego nie ma polskiej - takiej od A do Z - dystrybucji LINUXA (chocby wzorem opisywanej na dobrychprogramach dystrybucji koreańskiej) na której takie rzeczy mozna by robić lub która ukazywała by sie już z preinstalowanymi (już spolonizowanymi) takimi programami ?
bo z opisów serwowanych i tu i gdzie indziej wynika, iz "wszystko" jest, do wszystkiego potrzebne materiały polonizujace są, tylko że wszystko wymaga włąśnie takiego ręcznego grzebania się, gdy M$ oferuje gotowca

bedzie taka dystrybucja, bedzie i powód, by ją mieć i nią sie chwalic, by grzebać się w LINUXIE, by sobie go do swoich upodobań dostroić wiec go od podstaw wfragmentarycznie czy całościowo poznawać - tak jak poznawało sie / zapoznawało z windowsem

  #43 10.01.2015 09:30

gdy teraz, by sobie cokolwiek pooglądać pod linuxem musze odpalać z pendriv'a na Manjaro w wersji manjaro-lxde-0.8.9-x86_64.iso (silnie spolonizowane) czy bez polonizacji Linux'a Lite

Christool   6 #44 10.01.2015 09:51

@la_linea(n) (niezalogowany): Polonizacja systemu nie ma nic do rzeczy, byle by Twój system w repo posiadał  Kodi (xbmc), a manjaro i lite linux raczej je posiadają ;)

  #45 10.01.2015 10:10

@Christool: to co jest pod #42 to tylko dokończenie wcześniejszego którego nie widzę wiec jest niezrozumiałe w swej istocie
Christool... JEST !
i póki nie będzie do skrajnosci przeprowadzonej polonizacji jakiejkolwiek dystrybucji, linux niszą bedzie,
bo po co babrać sie linuxem gdy windosowski gotowiec ma sie do dyspozycji

to, że JEST ! - zauwazył microsoft na swym starcie
w jednym z wywiadów gates wygadał, ze gdzie tylko ukazywała się na jakimś lokalnym rynku zlokalizowana wersja windowsa, ta w 100% wypierała z rynku wersje angielską a sprzedaz gwałtownie wzrastała

  #46 10.01.2015 11:44

@Christool: pierwszy wpis, pierwsze wejście świetne ale...
falstart na starcie
twe prawo gospodarza
ale to ze wybiórczo przepuszczasz posty jest istotną skaza
szczególnie, ze są normalnym wyrazeniem swej opinii i nie zawieraja niczego co by mogło urazić kogokolwiek
i akurat ten post mozesz nie przepuscić - bo jest nie na temat

debian44   3 #47 10.01.2015 12:23

Dzieki za wpis :)
To może dopisz jeszcze jak nagrywać programy http://sd-xbmc.org/pl/content/nagrywane-kanalow-weebtv-wlacztv-i-poplertv

eimi REDAKCJA  17 #48 10.01.2015 12:30

Ja ze swojej strony powiem, że przekonałem się do OpenELEC. Najnowsza wersja 5.0 przynosi dobrze zoptymalizowane Kodi, z instalacją wtyczek nie ma żadnych problemów, a sam odtwarzacz startuje w parę sekund, nawet z dysku twardego.

Jusko   14 #49 10.01.2015 12:50

@Anonim (niezalogowany) #38: Hej :-)

Doceniam komentarz, jednak wybiegłeś znacznie przed orkiestrę - nikt nie mówi tu o kernelu Linuksa. Ba - kernel w tej kwestii nie ma znaczenia, tak jak i system operacyjny. Może być Windows, Linux, OS X - bez znaczenia.

Sprawa dotyczy programów trzecich i metody tworzenia dla niego wtyczek, kiedy te wtyczki kontaktują się jeszcze z serwisami trzecimi po ich API.

Omawiana kwestia dotyczyła potencjalnych zmian w programie zewnętrznym przez co wtyczka przestaje działać, bądź zmian w usłudze internetowej, do której plugin się podpina. Każda ze zmian powoduje, że wtyczka przestaje działać poprawnie. Idealnym przykładem były ostatnie problemy z wtyczką Google Provider do kalendarza Lightning w Thunderbirdzie - Google wprowadziło zmiany w API, twórcy wtyczki nie nadążyli, przez co sypnęła się cała obsługa kalendarzy Google z poziomu programu. Linux nie ma tu nic do rzeczy ;-)

PS: hardcore może pisać sobie nawet stricte pod kernel czy X11 - kto im broni ;-)

Autor edytował komentarz.
meldrum   1 #50 10.01.2015 13:00

Dziękuję za bardzo ciekawy i wyczerpujący wpis. Zwłaszcza, że tak mało jest wpisów na temat Linuksa. Sam jestem użytkownikiem Linux Mint i czekam na kolejne artykuły....

Jusko   14 #51 10.01.2015 13:01

@la_linea(n) (niezalogowany) #42: Ależ były nasze krajowe dystrybucje Linuksa. Z naciskiem na słowo "były" :-) Choćby Aurox czy nieodżałowane KateOS. Mamy też PLD Linux, nadal aktywny :-)

Poza tym - aby program był spolonizowany, no to ktoś polonizację musi stworzyć - żaden system nie tłumaczy aplikacji sam z siebie. Nie przypominam sobie, aby Windows robił takie rzeczy w locie i tłumaczył sam programy ;-) Albo local sam się dostosuje do języka systemu, albo nie i samemu ustawiasz. Z obiekcjami to musisz uderzać do deweloperów aplikacji, a nie systemu.

Jak szukasz odpowiednika Windows - no to źle trafiłeś, lepiej zawróć. Linux to system klasy Unix-like, a nie darmowy Windows. Dwie osobne rodziny systemów, które nic ze sobą wspólnego nie mają. Mimo wszystko - Linux to nieco inna grupa docelowa, choćby dla takich ludzi, których nie przeraża ustawienie mikrofalówki (ona też wymaga ręcznego określenia parametrów, nie odczytuje ich z głowy operatora). Da się jeszcze bardziej Linuksa uprościć, ale to będzie ze szkodą, bo za dużo automatyki odbije się na innych zastosowaniach Linuksa, gdzie wymagana byłaby manualność. Desktop tylko tylko jedna z *wielu* platform Linuksa, a nie jego docelowa.

Autor edytował komentarz.
  #52 10.01.2015 13:25

@Jusko:
#49: Ależ były nasze krajowe dystrybucje Linuksa. Z naciskiem na słowo "były" :-) Choćby Aurox czy nieodżałowane KateOS. Mamy też PLD Linux, nadal aktywny :-)
- - -> były, ale zawsze tylko po cześci spolonizowane

#49: Poza tym - aby program był spolonizowany, no to ktoś polonizację musi stworzyć...
- - - > piszę o tym co juz jest ale trzeba "samemu" :)

#49: żaden system nie tłumaczy aplikacji sam z siebie. Nie przypominam sobie, aby Windows robił takie rzeczy w locie i tłumaczył sam programy ;-)
- - - > o tym było w poscie który jak do tej pory sie nie ukazał, a było mniej wiecej tak:
w jednym z wywiadów gates przyznał, iż pojawienie sie na danym zamknietym rynku wersji windowsa całkowicie zlokalizowanej (wersja w języku niemieckim czy hiszpańskim) w 100% powodowało wyparcie wersji angielskiej oraz gwałtowny skok w sprzedaży systemu
i to było przyczynkiem do tego, ze systemowo zaczęto tworzyc windowsy dla okreslonego kregu jezykowego

#49: Z obiekcjami to musisz uderzać do deweloperów aplikacji, a nie systemu.
- - - > "konirad" pokazał w swej lokalizacji PCLinuxOS'a że nawet mozna spolonizować "białe literki" przewijające sie po czarnym ekranie przy starcie systemu, tzn ze taka polonizacja jest,
a że polska to naród kundli :( wiec zadne dystrybuje takiego ustawienia przy starcie nie oferują, a i tylko nieliczne opcję wyboru domyślnego jezyka systemu

#49: Jak szukasz odpowiednika Windows - no to źle trafiłeś, lepiej zawróć. Linux to system klasy Unix-like, a nie darmowy Windows. Dwie osobne rodziny systemów, które nic ze sobą wspólnego nie mają. Mimo wszystko - Linux to nieco inna grupa docelowa, choćby dla takich ludzi, których nie przeraża ustawienie mikrofalówki (ona też wymaga ręcznego określenia parametrów, nie odczytuje ich z głowy operatora).
- - - > gdzieś czytałem, ze środowisko linuxiarzy jest skrajnie ksenofobiczne - łądne okreslenie - i ty włąsnie prezentujesz taki punkt wiedzenia i pewnie się dziwisz i irytuje cię to , że linux zatrzymał sie pod scianą 1.5% i ani kroku zrobić nie może - no ale wiesz... popularnosć zdobywa się tylko poprzez dostepnosć, komunikatywnosć i łątwos.c obsługi
tak wiec ... jesli wskazać jednoprzysłankową przyczynę takiego stanu rzeczy to nia jesteś np... TY

ale uszy do góry, będzie lepiej :)

WolfX   13 #53 10.01.2015 13:35

@Christool:
Skądś kojarzę ten design systemu, tylko skąd...
Nie pochwaliłeś się kiedyś pulpitem na jakiejś stronie o Mincie?

Autor edytował komentarz.
  #54 10.01.2015 13:37

Mam pewną wątpliwość dotyczącą ściśle tematu. Sporo VOD-ów jest w takiej czy innej formie płatne, a reklamy to taka odmiana adware. Wiecie może, jak to jest z legalnością opisywanego darmowego dostępu, nie zjawią się przypadkiem o 6 rano "amatorzy oglądania ze Złotymi Blachami"?

Christool   6 #55 10.01.2015 14:14

@debian44: Dobry pomysł, dzięki ; )

Christool   6 #56 10.01.2015 14:31

@WolfX: Pochwaliłem się, na fanpage'u Liinux Mint Polska, wczoraj :P

Christool   6 #57 10.01.2015 14:33

@meldrum: Dziękuje, na pewno jeszcze inne powstaną ;) Pozdrawiam!
@eimiFaktycznie, taka dystrybucja to fajna sprawa, ale tylko na komputer dedykowany jako Media Center, brakowałoby mi osobiście pełnoprawnego systemu ;)

Autor edytował komentarz.
StarterX4   11 #58 10.01.2015 14:37

Super, dzięki :D ciekawe kiedy tumany od abonamentu zaczną się rzucać...

Christool   6 #59 10.01.2015 14:40

@StarterX4: Nie ma sprawy ;) A są tacy?

Jusko   14 #60 10.01.2015 15:20

@la_linea(n) (niezalogowany) #52: Mówisz z perspektywy użytkownika, jednak nie zagłębiasz się już w to, jak to wygląda od kuchni.

- środowiska mają luki w polonizacji, bo nie tłumaczą ich przecież autorzy tych środowisk. Tłumaczą je grupki chętnych osób. Sam możesz dołożyć cegiełkę do tego - na tym to polega, wystarczy wejść na odpowiednie www i dodać tłumaczenia. Autorzy środowiska biorą taką polonizację od społeczności i wcielają - jeśli nasi tłumacze zostawili luki bo tłumaczenie jest niedokończone, no to masz przeplatankę językową. Nikt tłumaczom za to nie płaci, robią to z czystej chęci

- nie jestem żadnym "linuxiarzem", bo tym samym tokiem jesteś "Windowsiarzem", a każdy takie określenia traktuje pejoratywnie. Nie uważam się za "bojownika" jakiegoś kawałka kodu :-/ Uważam jednakże, że nie da się napisać oprogramowania, które myśli za użytkownika. Ba - myślenie zaczyna się w Windows też - wystarczy wyjść poza podstawy. Linux nie będzie drugim Windows, bo jest od desktopów po stacje kosmiczne, więc nigdy nie wytniesz z niego konsoli i nie zautomatyzujesz w 100% tylko pod desktop (zresztą PowerShell dla Windows nie pojawił się z nudów, lecz był potrzebny). Cyferki mnie nie interesują - Linux to nie tylko desktop, a takie statystyki prezentują tylko domowe biurka, przy czym co statystyka to inne dane

Zakończę na tym - szkoda psuć autorowi fajny wpis, durnymi przepychankami bez końca w komentarzach. Wystarczy zakumać, że Linux != Windows, i że systemy klasy Unix-like to nie kopia MS Win (w to celuje ReactOS). Inni jakoś nie wciągnęli się w te komentarze - tylko ja nie mam siły woli, aby nie sprostować zawsze jakiegoś sci-fi ;-P

Autor edytował komentarz.
  #61 10.01.2015 15:34

@Jusko: OK, ale...
rynek "prawdziwej" informatyki jest i wielki i bogaty
ale i na tym deskopowym (domowym) nie takie poślednie fortunki wyrosły
rynek którymi istotna część środowiska linuxiarzy (tj tych co coś potrafią) z taką wzgardą patrzy marząc jednak o milionach/miliardach

i... słuszna uwaga : tyle mych wystepów, bo najwyraźniej potrzeby takich jak ja tylko irytują

jarodebombel   7 #62 10.01.2015 15:36

@la_linea (niezalogowany) #42: o ile dobrze pamiętam, były/są polskie dystrybucje linuxa, bodajże KateOS i Polish Linux Distribution, oraz cdlinux, Pingwinek czy Aurox. do wyboru, do koloru. Wystarczy poszukać

@Christool: ciekawy i fajny wpis. Miło, że dołączyłeś do naszego grona i "uprawiasz własne poletko". Powodzenia!

Co do XBMC/Kodi, ja w domu mam dwa kompy służące za media center. Jeden na Windows XP + XBMC 12 (wiem wiem, system i odtwarzac staroć, ale brat na nim jeszcze w niektóre gry czasem pogrywa a on jest z tych "windows jest mój i tylko mój") a drugi to xbmcbuntu. Sam odtwarzacz jest bardzo dobry, ale, moim zdaniem, bardziej nadaje się na dedykowany komputer niż na ten do normalnej pracy.

Poza tym na sieci można znaleść jeszcze jeden czy dwa zestawy wtyczek VOD, też polskiego autorstwa. Ale nie wypowiem się co do ich jakości, ani samej sd-xbmc - me sprzęty nie widzą sieci zewnętrznej.

Autor edytował komentarz.
t0ken   9 #63 10.01.2015 15:40

@Jusko: Oczywiście masz rację. Przy czym zauważam problem szczególnie pod linuxem. Ostatnio padła mi wtyczka, bo do działania wykorzystywała dziurę w zabezpieczeniach programu, którą w nowszej wersji usunięto.

Na Windows trzeba za podobną funkcjonalność często zapłacić i autor pilnuje swojego produktu. Społeczność czasami tutaj kuleje, albo jak w jednym z felietonów redakcja DP zwracała uwagę, że niektóre społeczności bardziej interesuje, aby było po ich a nie końcowego użytkowników myśli (przykład OpenOffice, Gimp).

t0ken   9 #64 10.01.2015 16:04

@Christool: Na Ubuntu 14 64b LTS i XBMC 12 działa wtyczka przepięknie. Włącznie z IPLĄ. Jeszcze raz dziękuję! :)

jaras67   3 #65 10.01.2015 17:08

#!/bin/bash

wget "`grep 'NOTICE: DVDPlayer: Opening:' ~/.kodi/temp/kodi.log | tail -1 | grep -Eo 'http:.+'`" $*

Skrypt do pobierania ostatnio oglądanego filmu w kodi jeśli jeszcze ktoś ma xbmc to zastąpić w skrypcie kodi na xbmc.

Kopiujemu plik n.p. getlast skryptu do /usr/bin i nadajemy prawa do wykonania chmod a+x

Użycie albo samo polecenie getlast albo z opcją -O nazwa_filmu.mp4

jaras67   3 #66 10.01.2015 17:23

@mrShakerz: U mnie Arch linux 64 bit kodi ipla działa zarówno wtyczka od nieodżałowanego Smuto jak i od SD. Wszystkie działają iplex itd.

jaras67   3 #67 10.01.2015 17:29

@Anonim (niezalogowany): Przecież plik z filmem gdzieś leży n.p. http://jakiś_adres/coś_tam/film.mp.4

Luki_2   8 #68 10.01.2015 17:40

@Christool wszystko co we wpisie wiem od bardzo dawna, może poza jednym, ale za to cholernie istotnym szczegółem... szczegół przez który uznawałem, że aby przejść w normalny sposób do systemu, muszę XBMC wyłączyć. Dzięki za " \ " ;)

entat   7 #69 10.01.2015 19:18

Po przeczytaniu artykułu, z ciekawości zainstalowałem. Fajna sprawa. Kiedyś, jak jeszcze czasem dobrze działał, to używałem programu Miro. Potem zaczęły się z nim dziać dziwne rzeczy. XBMC działa, więc przy nim zostanę.

Pozdrawiam.

Man in the middle 2013   4 #70 10.01.2015 20:01

@Christool: 3xTAK Super debiut!

isio   5 #71 10.01.2015 20:39

@kaisuj: Pozwolę sobie odpowiedzieć, chociaż nie byłem o to pytany. We wtyczce Ipla działają wszystkie treści oznaczone na stronie jako dostępne na smartfonie i tablecie. Nie działają niestety te oznaczone jako tylko na PC. Top Chef na pewno działał bo sam oglądałem, Hells Kitchen nie działał. Pisałem w tej sprawie nawet maila do ipli, powiedziano że to kwestia licencji.

isio   5 #72 10.01.2015 20:44

@DjLeo: Bawiłem się XBMC na Malinie. Niestety jest za wolna do użytkowania tych wtyczek. Samo XBMC działa w miare płynnie i stabilnie, filmy z własnych źródeł (plików na dysku) odtwarzają się bez najmniejszych problemów, ale próba odpalenia np jakiegoś serialu w ipli lub tvn player to test na cierpliwość.

Christool   6 #73 10.01.2015 21:48

@Man in the middle 20133 Dziękuje za miłe słowa! :)

@Luki_2 Haha, powinienem opublikować osobny wpis z "\", widzę, że ta rada robi szczególną furorę : D

@t0ken Cieszę się, że pomogłem, dobrze wiedzieć, że u Ciebie działa ;)

@jarodebombel Dziękuje za ciepłe przywitanie, postaram się uprawić to poletko jak najlepiej ;)

  #74 11.01.2015 03:40
wonsik   7 #75 11.01.2015 08:25

Gratulacje :) Z tego co widzę, wpis wylądował na fanpagu DP. Poza tym w wolnej chwili przetestuję jak to wygląda na win7 i ubuntu z mate :)

EDIT:
No i po testach, powiem, że działa, na tyle na ile mogłem sprawdzić. Z ciekawości sprawdzę później jak to wygląda na androidzie, ale już na kodi.

EDIT2:
Na kodi, na andku 4.1.2 to samo. Działa bez zarzutu :)

Autor edytował komentarz.
koneton   6 #76 11.01.2015 10:47

Ciężko się zdecydować, co w tym wpisie jest ważniejsze - magiczna opcja "\", czy opis wtyczek. Siedzę na Linuksie (Fedorze) od dawna i brak playerów (szczególnie VOD) był dla mnie problemem. Chętnie poczekam na kolejne, ciekawe wpisy. Dobra robota!

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #77 11.01.2015 11:11

@isio: bardziej chyba zależy mi na serwerze ftp?a konkretnie ownCloud. Multimedia to już tak średnio. Malina nie ma super parametrów, ale do pewnych rzeczy daje rade.

Ktoś używał ownCloud na Malinie?

Christool   6 #78 11.01.2015 11:28

@wonsik: O, faktycznie, dziękuję ; ) Cieszę się, że pomogłem!

@koneton Super, że komuś pomogłem, byłem pewien, że uderzą mnie raczej komentarze w stylu "eeee, ja to daaawno znam". Dziękuję za miłe słowa :)

koneton   6 #79 11.01.2015 11:56

Ciężko się zdecydować, co w tym wpisie jest ważniejsze - magiczna opcja "\", czy opis wtyczek. Siedzę na Linuksie (Fedorze) od dawna i brak playerów (szczególnie VOD) był dla mnie problemem. Chętnie poczekam na kolejne, ciekawe wpisy. Dobra robota!

koneton   6 #80 11.01.2015 11:57

Ciężko się zdecydować, co w tym wpisie jest ważniejsze - magiczna opcja "\", czy opis wtyczek. Siedzę na Linuksie (Fedorze) od dawna i brak playerów (szczególnie VOD) był dla mnie problemem. Chętnie poczekam na kolejne, ciekawe wpisy. Dobra robota!

macios4   3 #81 11.01.2015 11:59

Bardzo dobry blog. Ja również korzystam z tego dodatku w XBMC/Kodi. Tylko problem bo Ipla zablokowała darmową zawartość, chociażby gale KSW. Wie ktoś jak je oglądać?

Christool   6 #82 11.01.2015 12:03

@la_linea(n) (niezalogowany): Nie rozumiem, jak to nie przepuszczam postów? Nie mam kontroli nad tym co kto tutaj komentuje...
A co do polonizacji...jest to kwestia 3 kliknięć w programie XBMC, także na Windowsie. Co ma do tego Linux? Proszę mi tu nie robić syfu a la Meszuge

@macios4 skoro Ipla zablokowała to chyba nie ma sposobu...wtyczka jest mocno zależna od poczynań serwisów źródłowych, każda zmiana z ich strony może skutkować błędami. Pozostaje liczyć na to, że twórcy wtyczki będą potrafili coś zrobić w tym temacie, lub sama Ipla odblokuje

Autor edytował komentarz.
koneton   6 #83 11.01.2015 12:35

Ciężko się zdecydować, co w tym wpisie jest ważniejsze - magiczna opcja "\", czy opis wtyczek. Siedzę na Linuksie (Fedorze) od dawna i brak playerów (szczególnie VOD) był dla mnie problemem. Chętnie poczekam na kolejne, ciekawe wpisy. Dobra robota!

jaras67   3 #84 11.01.2015 15:24

@macios4: Galę KSW możesz ściągnąć przu użyciu skrypto zakładki riplait stąd miniskrypt.blogspot.com. Będziesz miał adres pliku a potem wgetem, w przeglądarce coś długo trwa zapełnianie bufora.

  #85 11.01.2015 20:00

Ja od siebie dodam że jest sporo fajnych wtyczek za pomocą których można oglądać filmy w 720p bez ściągania na dysk. Podają filmy jak na tacy, z okładkami, info o filmie, trailerami itp. Ja Kodi ożeniłem z raspberry pi i świetnie daje radę.

Christool   6 #86 12.01.2015 15:17

@Bastekstr (niezalogowany): Wiem, pracuję powoli nad nowym wpisem z innymi ciekawymi wtyczkami ; ) Działa wydajnie na tej malince?

keromatsu   3 #87 12.01.2015 20:07

A czy na fedorze można odpalić xbmc jako środowisko graficzne?

Christool   6 #88 12.01.2015 22:16

@keromatsu: Jak najbardziej, powinno działać na każdej dystrybucji ; )

  #89 13.01.2015 00:48

Zainstalowałem, ale poz mianie języka, kiedy chciałem program zamknąć, zawiesił się na dobre - konieczny był rstart kompa. Odinstalowałem więc :/

Christool   6 #90 13.01.2015 07:15

@poii (niezalogowany): Nie chciał się uruchomić po restarcie? Dziwne...

  #91 16.01.2015 08:49

Co do skrótu klawiszowego "\" tutaj jest pełna lista:
http://xbmc.org.pl/index.php/lista-artykulow/5-skroty-klawiszowe-xbmc.html
Też długo szukałem tego skrótu, ciekaw jestem dlaczego autorzy XBMC (Kodi) nie dali "standardowego" skrótu jakim jest F11...

Christool   6 #92 16.01.2015 21:42

@bip (niezalogowany): Dzięki za listę, może się przydać :)

  #93 17.01.2015 19:16

Jak z legalnością sd-xbmc na Linuksie? Chciałbym oglądać TVNPlayer, ale czytałem gdzieś, że takie oglądanie jest nielegalne, bo wtyczka usuwa reklamy?

Christool   6 #94 18.01.2015 00:24

@Anonim (niezalogowany): Czy adblock w przeglądarce jest nielegalny? Czy przewijanie reklam w tv jest nielegalne? Nie przesadzajmy ; )

  #95 19.01.2015 19:36

Nie ma "Telewizja polska"

Christool   6 #96 20.01.2015 18:19

@Kiedys sie udalo (niezalogowany): Na pewno postąpiłeś DOKŁADNIE wg instrukcji? Sprawdź jeszcze raz, czy zrobiłeś wszystko ok, jak się upewnisz to napisz jeszcze raz, to spróbujemy coś z tym zrobić ; )

  #97 28.06.2015 02:58

oprócz tego Kodi dziala teraz też super na androidzie http://kodi.org.pl/lista-artykulow/95-kodi-na-androidzie

  #98 12.11.2015 19:29

"Błąd dodatku telewizja polska" ...ktoś...coś...?

  #99 16.03.2016 14:57

Hej,
Czy któremuś z czytelników ostatnio przestała działać wtyczka tvnplayer? Moja dziewczyna jest od niej uzależniona toteż szukam jakichś informacji na ten temat, jak na razie bezskutecznie.

  #100 28.03.2016 20:16

przestała

Ground21   9 #101 14.07.2016 22:30

Niestety sd-xbmc nie działa. Po wybraniu dowolnego programu pojawia się komunikat "proszę czekać" jednak po dłuższej chwili znika i nic z oglądania. Jak ugryźć ten problem?

  #102 16.10.2016 19:29

Też mam ten problem, ktoś coś wie?

  #103 31.10.2016 21:49

moje ulubione filmy to seria Maze Runner na platformie VOD - nawet wielcy przedwieczni zaczynają padac ofiarą bóldozerców.

  #104 09.07.2017 09:42

Jeszcze autor zapomniał napisać, że w Kodi można filmy oglądać na całym ekranie bez tych poziomych czarnych pasów jak to ma miejsce podczas oglądania filmów że strony.