reklama

Darmowe narzędzia Unity dla wszystkich w programie ID@Xbox

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W ramach inicjatywy ID@Xbox Microsoft otworzył się na współpracę z niezależnymi twórcami gier. Programem od początku interesowało się Unity Technologies, którego rozwiązanie jest bardzo popularne na scenie tak zwanej Indie. Początkowo mówiło się o udostępnianiu potrzebnych narzędzi do produkcji tytułów wydawanych przez Microsoft Studios, ale z czasem Redmond doszło do wniosku, że nie ma co jednych faworyzować, a innych nie. Udało się więc wypracować porozumienie, na mocy którego wszyscy chcący robić na Xboksa One gry w Unity uzyskają bezpłatny dostęp do oprogramowania.

Przede wszystkim dodatek dla Unity, który umożliwi bezstresowe przesiadanie się na najnowszą konsolę Microsoftu, będzie rozprowadzany za darmo w ramach programu ID@Xbox. Do tego dojdą również specjalne licencje na pakiety Unity Pro w wersji dla deweloperów mających na oku Xboksa One. Liczy się naprawdę na ogromną falę interesujących projektów, która uderzy w przyszłym roku, gdy inicjatywa ruszy z kopyta.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało