Darmowe programy do odtwarzania DVD

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj atrakcja dla kinomanów! Do naszego vortalu dodaliśmy dwa interesujące i bezpłatne programy do odtwarzania DVD - MaXimus DVD 1.2 oraz Zoom Player 2.90. Godny zainteresowania jest zwłaszcza ten drugi, bardzo rozbudowany pod względem najprzeróżniejszych opcji.

Zwracamy uwagę na fakt, iż programy te w odróżnieniu od swoich płatnych konkurentów nie zawierają tzw. kodeków MPEG-2 (video) i AC3 (audio). Kodeki te są niezbędne do dekodowania obrazu i dźwięku filmów DVD. Można tu posłużyć się zestawem bezpłatnych kodeków udostępnianych przez nas w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia multimedialne.

Inny sposób to skorzystanie z kodeków zainstalowanych wraz z innym programem do odtwarzania DVD np. PowerDVD, WinDVD (Zoom Player posiada nawet specjalne opcje do tego celu). Pamiętajcie jednak, że korzystanie z kodeków zawartych w wersjach testowych takich programów może być niezgodne z warunkami licencji tych programów. Legalnie korzystać można z kodeków wersji pełnych za które (wraz z kodekami) zapłacimy.

Szerzej o odtwarzaniu DVD już niedługo w nowym artykule \"Odtwarzacz DVD z nowego peceta\".

© dobreprogramy
s