Darmowe punkty dostępowe

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis free-hotspot.com opublikował we wtorek listę dziesięciu europejskich miast, które mogą poszczycić się największą ilością darmowych punktów dostępowych Wi-Fi. Niestety w Top 10 nie znajdziemy polskich miast. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Paryż, w którym znajdziemy 84 bezpłatne punkty dostępowe, kolejne pozycje to Londyn (21), Dublin (16), Barcelona (15), Brighton (11). Dziesiątkę zamykają 3 miasta z 5 punktami.

Serwis free-hotspot.com publikuje również inne rankingi, m. in.: państw z największą liczbą bezpłatnych punktów dostępowych. Liderem jest USA (5006) dalej w rankingu znajdują się Brazylia (389) i Argentyna (383). Pierwszą dziesiątkę zamyka Hiszpania z wynikiem - 56. W czołówce szukać Polski nie ma sensu, oceniono że możemy się poszczycić osiemnastoma.

Można by zacząć w tym momencie rozpaczać nad naszym zacofaniem jednak było by to przedwczesne. W zasadzie informację o rankingu publikujemy nie z racji jej wiarygodności, a raczej w związku z tym, że dość powszechnie w polskich serwisach została opublikowana, a my chcielibyśmy obraz naszego kraju "ledwie od pługa oderwanego" odrobinę podreperować.

Trzeba wziąć pod uwagę, że baza informacji o miejscach, z których możemy bezpłatnie serfować w sieci jest zdecydowanie nie pełna (bazuje głównie na zgłoszeniach użytkowników). Wystarczy sprawdzić własną lokalizację aby się o tym przekonać. Serwis podaje, iż we Wrocławiu znajdziemy 1 taki punkt, jest ich więcej. W Warszawie teoretycznie jest 5, a na pewno jest przeszło 10. W praktyce więc do statystyk i rankingów free-hotspot.com należy podchodzić z rezerwą. Warto jednak z serwisu korzystać i zgłaszać nowe hotspoty wtedy będziemy w rankingach wypadać dużo lepiej :-) a faktyczna jego przydatność dla Polaków znacznie wzrośnie.

© dobreprogramy
s