Darmowy dostęp POP3 do Hotmaila już także w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z zapowiedziami i po wcześniejszym udostępnieniu usługi w USA darmowy dostęp POP3 do poczty Windows Live Hotmail został udostępniony dla pozostałych użytkowników na świecie, zatem także w Polsce.

Przypomnijmy, że wcześniej możliwość uzyskania dostępu do konta pocztowego Windows Live Hotmail za pomocą protokołu POP3 była dostępna jedynie odpłatnie w ramach rozszerzonych kont Hotmail Plus. Jakiś czas temu Microsoft zdecydował jednak o udostępnieniu tej usługi bezpłatnie i obietnicy dotrzymał, ale najpierw z bezpłatnego dostępu mogli skorzystać tylko użytkownicy w Stanach Zjednoczonych.

Aktualnie przez najpopularniejszy na świecie protokół POP3 można łączyć się do swoich skrzynek także w polskiej wersji usługi. Jako nazwę serwera POP3 należy podać pop3.live.com, ale - uwaga - na porcie 995, zaś serwer SMTP to smtp.live.com na standardowym porcie 25 lub 587. Hotmail obsługuje także szyfrowanie SSL, więc należy je włączyć, podobnie jak uwierzytelnianie SMTP. Nazwa użytkownika to pełna nazwa konta Windows Live ID (razem z częścią po znaku @).

© dobreprogramy