Darmowy podpis elektroniczny krok po kroku

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Portal WSS.pl zamieścił bardzo interesujący artykuł autorstwa jednego z czytelników - Krzysztofa Bińkowskiego. Artykuł ten opisuje zagadnienia związane z podpisem elektronicznym do podpisywania i szyfrowania wiadomości e-mail, jak również krok po kroku omawia procedurę żądania takiego bezpłatnego certyfikatu na przykładzie firmy Thawte.

Co ciekawe, Thawte wystawia wszystkim chętnym darmowe certyfikaty zawierające jedynie adres e-mail użytkownika, natomiast bardzo łatwo i bez kosztów można uzyskać certyfikat z własnym imieniem i nazwiskiem - umożliwa to system notariuszy Thawte, również opisany w artykule, którzy autoryzują użytkowników i potwierdzają ich tożsamość.

Polecamy lekturę, artykuł Darmowy podpis elektroniczny do zabezpieczania poczty elektronicznej na przykładzie Thawte jest dostępny na łamach portalu WSS.pl.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu