reklama

Darmowy skaner antywirusowy pomoże chronić użytkowników Facebooka

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Firma F-Secure zapewni użytkownikom Facebooka ochronę przez mnożącym się w tym serwisie szkodliwym oprogramowaniem. Czy w końcu z tego portalu społecznościowego znikną wszystkie śmieciowe aplikacje?

Serwis Marka Zuckerberga ma obecnie duży problem z zapewnieniem odpowiedniego bezpieczeństwa. Liczba złośliwych aplikacji oraz podejrzanych linków szybko rośnie, więc coraz więcej osób pada ofiarą malware. Użytkownik często nie zdaje sobie sprawy, że jego system operacyjny został zainfekowany, ponieważ działanie szkodliwego oprogramowania może być niewidoczne dla samego zarażonego. Niestety z konta takiej osoby mogą być wysyłane wiadomości do znajomych, którzy po kliknięciu spreparowanego linku też mogą utracić kontrolę nad swoim profilem.

Facebook w końcu postanowił zadbać o większe bezpieczeństwo swoich użytkowników. Firma F-Secure dostarczy działający w przeglądarce internetowej skaner, który będzie wyszukiwał szkodliwe oprogramowanie. Zostanie on zintegrowany z portalem społecznościowym. Potencjalne zagrożenie zostanie automatycznie wykryte i po zalogowaniu się zobaczymy ekran z powiadomieniem o zagrożeniu. Jednocześnie polecony zostanie program od F-Secure, który wyszuka i usunie malware.

Podczas działania skanera użytkownicy będą mogli normalnie korzystać z Facebooka i innych stron. Cały proces zostanie przeprowadzony w oknie przeglądarki internetowej. Po zakończeniu skanowania otrzymamy powiadomienie, w którym podane będą jego wyniki. Korzystanie ze skanera będzie dobrowolne, sami zdecydujemy czy chcemy sprawdzić nasze urządzenie. Osoby, które odmówią, otrzymają jednak informację, że ich bezpieczeństwo jest zagrożone.

Mam nadzieję, że współpraca Facebooka z firmą F-Secure znacząco zmniejszy skalę zagrożeń ze strony złośliwego oprogramowania, dostępnego na tym portalu społecznościowym. Obecnie kwestia naszego bezpieczeństwa nie wygląda zbyt dobrze, a z własnego doświadczenia wiem, że nawet bardzo dobry antywirus nie jest w stanie ochronić nas przed malware dostępnym na Facebooku. Niestety coraz więcej osób ma problem z zainfekowanym w taki sposób urządzeniem.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama