r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Darshak 2.0

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń

Darshak na Androida służy do monitorowania niepożądanej aktywności na smartfonie, prowadzonej z zewnątrz za pośrednictwem sieci komórkowej lub tzw. cichych SMS-ów, wysyłanych przez policję lub odpowiednie służby. Chroni też urządzenie przed próbami śledzenia, informując o nich w czasie rzeczywistym.

Program zaalarmuje użytkownika za każdym razem, gdy otrzyma on cichy SMS. Sprawdzi, jakich algorytmów szyfrowania używa sieć GSM (A5/1, A5/2, A5/3) oraz 3G (UEA0 or UEA1). Pozwoli też przeanalizować, czy połączenie jest autoryzowane przez operatora telefonii komórkowej m.in. przy użyciu numeru RAND.

Uwaga: program zadziała tylko na zrootowanych smartfonach Samsung Galaxy S2 i S3, pracujących pod kontrolą Androida 4.1.2.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Smartfon niekontrolowany: metody i narzędzia do obrony przed inwigilacją

108
15.01.2016  •  Adam Golański

Społeczny sprzeciw wobec przygotowywanej przez PiS nowelizacji ustawy o Policji jest o tyle godny pochwały, co zarazem nieistotny dla tych, którzy troszczą się o swoją prywatność i choćby z racji zawodu muszą dbać o poufność przechowywanych danych. Inwigilacji komunikacji elektronicznej nie da się powstrzymać regulacjami prawnymi, lecz jedynie metodami technicznymi. Przedstawiliśmy już Wam główne zagrożenia, czyhające na poddanych tzw. kontroli operacyjnej użytkowników smartfonów – teraz zastanowimy się nad kwestią obrony przed nimi. Telefony jednorazowe Metoda to dobrze znana z filmów…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.