DashCommand - OBD-II gauge dashboards, scan tool, and vehicle diagnostics DashCommand - OBD-II gauge dashboards, scan tool, and vehicle diagnostics version 4.8.11

Strona główna iOS Podróże i transport Diagnostyka samochodowa (OBD)
Pobierz program
lub zeskanuj:

DashCommand pokazuje dane odczytane przez złącze diagnostyczne samochodu na estetycznym ekranie. Do działania wymaga modułu OBD-II lub EOBD, z którym smartfon może połączyć się przez WiFi lub Bluetooth.

Po połączeniu iPhone'a z modułem OBD II (ELM 327) lub EOBD można na żywo przeglądać dane diagnostyczne w postaci klasycznych tabelek, atrakcyjnych wykresów bądź zegarów, których wygląd, jednostki, parametry i opisy można dowolnie zmieniać.

Na liście parametrów, które można obserwować, znajduje się prędkość jazdy, obroty silnika, dane dotyczące spalania paliwa, przyspieszenie, moment obrotowy, wskazania czujników temperatury, ciśnienia i wiele innych. Dostępność danych zależy oczywiście od możliwości komputera pokładowego samochodu. Można także prezentować dane dotyczące podróży, jak dokładność wskazań GPS, liczba przystanków, czas jazdy i podobne.

Aplikacja ma także tryb badający wydajność silnika w wyczynach sportowych, jak wyścig na ćwierć mili, monitor zachowania samochodu w poślizgu oraz inklinometr (wskaźnik przechyłu samochodu, bardzo przydatny podczas jazdy w terenie), korzystający z sensorów telefonu. Tryb jazdy po torze zaś będzie monitorować przemieszczanie się auta i na mapie oznaczy miejsca przyspieszania i hamowania, co ułatwi treningi kierowcom.

Darmowa aplikacja ma pewne ograniczenia, na przykład nie pozwala na pełną diagnostykę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!