Data Crow 4.2.2

Strona główna Windows Multimedia Katalogowanie zasobów multimedialnych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Data Crow to rozbudowane narzędzie do katalogowania różnych zbiorów danych przechowywanych na dysku twardym komputera. Przy użyciu tego programu możemy organizować i zarządzać biblioteką multimediów oraz wykonywać szereg innych czynności związanych z selekcją danych.

Program umożliwia stworzenie ogromnej bazy danych zawierającej wszystkie zebrane informacje odnośnie plików multimedialnych, graficznych i innych dokumentów. Użytkownicy mogą ręcznie wpisywać informacje lub skorzystać z dodatkowej usługi online, w celu pobrania niezbędnych informacji z sieci.

Data Crow wyróżnia się bogatą funkcjonalnością, a także wbudowanym serwerem WWW oraz przystępnym dla użytkownika interfejsem, który posiada niezwykle przydatne kreatory konfiguracyjne wspomagające wykonywanie niektórych czynności i operacji w programie. Warto dodać, że został on wyposażony w dwa tryby interfejsu – dla poczatkującego i zaawansowanego użytkownika.

Poza tym pozwala na tworzenie rozmaitych wykresów i statystyk odnośnie bazy danych znajdującej się w programie. Bez problemów możemy tworzyć własne moduły do zarządzania muzyką, kolekcją znaczków czy innych istotnych danych. Korzystając z programu uzyskujemy informacje z wielu popularnych serwisów internetowych, takich jak: Amazon, MusicBrainz czy IMDB. Nie zabrakło w nim również funkcji do importowania informacji odnośnie plików multimedialnych i tworzenia raportów w formacie HTML.

Uwaga!

  • Do prawidłowego działania aplikacji wymagane jest zainstalowanie oprogramowania Java w wersji 1.6 lub nowszej.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 18.02.2017 22:56

Spolszczenie już jest (częściowe) w wersji 4.2.
W kolejnej już będzie pełne spolszczenie.

horkos   14 #4 20.02.2016 15:38

Wersja PL podobno miała być..

darek719   42 #3 21.11.2015 11:23

darmowy i prosty w obsłudze program do katalogowania naszych zbiorów, więcej takich! :p

  #2 15.05.2013 21:08

Przed chwilą zainstalowałem program i jestem bardzo zadowolony z jego funkcjonalności - można zarówno katalogować gry, czego właśnie oczekiwałem, jak standardowe fanty - książki, filmy, zdjęcia... Jest dużo opcji i możliwości dostosowywania kolekcji. Jedyna zauważona wada (dla niektórych), że nie ma języka polskiego...ale cóż - angielski w przypadku tego programu skomplikowany nie jest (nie jestem orłem,a wszystko rozumiem)
Jeżeli ktoś szuka programu do katalogowania gier (co jest nadal niszą) - absolutnie polecam. Jednak wstrzymam się z zamiarem stworzenia własnego narzędzia do tego celu (planowałem w .net), Data Crow świetnie się sprawdzi ;)

jack1026   1 #1 26.06.2012 15:58

szkoda że nie ma spolszczenia do tego...