DataRecovery

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

DataRecovery to niewielkie i dostępne za darmo narzędzie przeznaczonego do odzyskiwania utraconych plików z partycji FAT12, FAT16, FAT32 oraz NTFS. Program cechuje się uproszczonym interfejsem i prostotą użytkowania, aczkolwiek brak w nim opcji dostępnych w bardziej zaawansowanych aplikacjach tego typu. DataRecovery nie wymaga instalacji i jest dostarczany w formie archiwum ZIP.

Obsługa programu sprowadza się do wybrania dysku do przeskanowania i ewentualnie wprowadzenia prostego filtra do szukania usuniętych lub utraconych plików po ich nazwie lub fragmencie nazwy. W ciągu kilkunastu sekund od wciśnięcia przycisku Scan, aplikacja przedstawia odnalezione pliki, które następnie możemy zapisać w bezpiecznym miejscu. W razie niepowodzenia szybkiego skanu, program zaproponuje opcję kompletnego skanu, który potrwa zdecydowanie dłużej.

Podsumowując, DataRecovery to przydatne narzędzie, które robi swoje bez wielkich fanfar i efektów specjalnych. Prosty interfejs pozwala na jego używanie nawet przez osoby mało zaawansowane lub wręcz laików, aczkolwiek lekką przeszkodą może być brak polskiej wersji językowej. Programowi z pewnością brakuje bardziej zaawansowanych narzędzi znanych z innych, konkurencyjnych rozwiązań, ale jak na darmową aplikację, spisuje się całkiem nieźle.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!