r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dawni twórcy futurystycznych wyścigów WipEout założyli studio Firesprite

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Sony zaszokowało wielu graczy, kiedy w zeszłe wakacje zdecydowało się zamknąć swoje studio w Liverpoolu, które wywodziło się jeszcze z kultowego Psygnosis i odpowiedzialne było między innymi za rozwój popularnych futurystycznych wyścigów WipEout. Deweloperzy jednak nie rozbiegli się po świecie, a założyli własny zespół Firesprite. Obecnie to 20 osób, większość z nich pochodzi z oryginalnej ekipy.

Niedawno deweloperzy pomagali przy demku technologicznym The Playroom dla kamerki PlayStation 4, ale naturalnie myślą o czymś w całości swoim. W tej chwili opracowują technologię oraz narzędzia dla przyszłych projektów. Zespół jest niezależny, więc nie jest powiedziane, że chodzi o gry dla Sony. Mówi o świeżym spojrzeniu na rozrywkę, więc raczej nie ma co liczyć na duchowego spadkobiercę WipEouta. Nikt nie wyklucza jednak tutaj, że kiedyś znana od lat marka wpadnie w ręce Firesprite.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.