Day One Day One 1.17.9

Strona główna iOS Akcesoria Notesy
Pobierz program
lub zeskanuj:

Day One to mobilny, cyfrowy dziennik, a zarazem pamiętnik. Pozwala w prosty i wygodny sposób rejestrować nasze zapiski z poszczególnych dni podróży, czy też życia.

Aplikacja zachęca do pisania bardzo estetycznym i minimalistycznym interfejsem. Każdy wpis oprócz samej treści zawierać może zdjęcie, dane o lokalizacji, pogodę oraz tagi. Wszystkie wpisy możemy przeglądać w porządku chronologicznym, w widoku kalendarza lub lokalizacji danego wpisu na mapie. Każda z tych form prezentacji jest bardzo atrakcyjna. Wybrane wpisy można oznaczyć gwiazdką, aby mieć do nich łatwiejszy dostęp. Można również ustawić codzienne przypomnienia o dodaniu kolejnego wpisu, a także zabezpieczyć dostęp do aplikacji hasłem.

Program posiada wiele sposobów synchronizacji wpisów z chmurą. Obsługiwany jest Dropbox, iCloud lub chmura Day One, która pozwala na upublicznienie wpisów. Co jednak najważniejsze, Day One posiada również wersję desktopową dedykowaną systemowi OS X. Dzięki temu dostęp do naszych danych mamy i z poziomu telefonu i komputera, a możliwości obu programów są zbliżone.

Niestety Day One nie posiada darmowej wersji testowej. Aby się przekonać o jego możliwościach musimy zapłacić prawie pięć euro. Jeżeli jednak poszukujecie rozbudowanego, a zarazem stylowego cyfrowego pamiętnika, to warto rozważyć jego zakup.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Najlepszy w swoim rodzaju.
Niepełny język polski interfejsu (łatwa obsługa).
ocena użytkownika
17.02.2019 16:48 • Recenzja do wersji 1.17.9

Chyba najlepszy osobisty dziennik / pamiętnik na maka. Synchronizacja ze smartfonami (także z systemem Android). Ogromne możliwości w estetycznej i czytelnej formie. Banalnie łatwa obsługa. Ludzie przez lata korzystają z tego programu, w tym moja osoba.
Wspaniale jest poczytać, zobaczyć zdjęcia, czy posłuchać zapisu tego co się wydarzyło w swoim życiem ileś tam lat wstecz.
Taką możliwość docenia się po czasie. Do tego integracja z np. ifttt.com co pozwala zautomatyzować wpisy; ja np. korzystam ze automatycznego przesyłu swojej aktywności sportowej rejestrowanej w aplikacji Strava.
Program cały czas rozwijany przez sympatycznych i pomocnych developerów mających kontakt ze społecznością skupioną wokół Day One.
Częste promocje. Zniżki dla stałych klientów. Forma zapłaty za program:
1. Abonament płatny 1 raz w roku. 110 - 170 zł w zależności od stażu co przekłada się na 10-15 zł miesięcznie -> śmieszne pieniądze dla osoby która rejestruje najważniejsze wydarzenia (czasem codziennie) swojego życia.
2. Wykupienie aktualnej wersji programu (bez uaktualnień do głównej wyższej wersji) za 239 zł w licencji dożywotniej.
Wykupiona licencja obowiązuje w każdym z urządzeń z którego korzystamy. Nie ma potrzeby wykupować osobnych licencji dla różnych urządzeń.
Szczerze polecam. Warto wspierać tych developerów.