r   e   k   l   a   m   a
reklama

Debaty Certyfikowane: Informatyk wykształcony czy samouk?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj, pod hasłem "Zawód Specjalisty IT. Czyli informatyk wykształcony a samouk?", odbyło się trzecie spotkania z cyklu Debaty Certyfikowane, o którym pisaliśmy w kwietniu.

Debaty Certyfikowane to, rozpoczęty z inicjatywy Microsoftu, cykl spotkań mających na celu umożliwienie wymiany poglądów oraz dyskusje na tematy związane z polską informatyką. Ostatnia dyskusja toczyła się wokół zagadnień dotyczących zawodu i samego kształcenia informatyków oraz wzajemnego zrozumienia biznesu z sektorem IT, w szczególności sposobów i weryfikacji kształcenia wśród informatyków. W dyskusji wzięli udział polscy przedstawiciele rynku informatycznego, menedżerowie pracujący w firmach świadczących usługi IT oraz reprezentujący inne branże, a także dziennikarze.

Obecnie mamy do czynienia ze spadkiem zainteresowania studiami z zakresu IT oraz utratą atrakcyjności pracy dla dobrego nauczyciela informatyki, kuszonego znacznie lepszymi ofertami pracy na rynku. Prym natomiast wiodą kursy specjalistyczne i pozauczelniane. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, jednak do najważniejszych należy przede wszystkim słaba elastyczność w dostosowaniu programów nauczania do szybko zmieniającej się rzeczywistości oraz zbyt mała liczba godzin poświęcana nauce IT - twierdzi dr Włodzimierz Gogołek z Uniwersytetu Warszawskiego, który wystąpił podczas trzeciej Debaty Certyfikowanej.

Pełny zapis wideo pierwszej i drugiej debaty jest dostępny na stronie internetowej dostępnej pod adresem www.debatycertyfikowaneit.pl. Niedługo pojawią się tam także materiały z wczorajszego spotkania. Ostatnia debata, zaplanowana na 17 czerwca, dotyczyć będzie atrakcyjności zawodu specjalisty IT oraz przyszłości osób, które go wykonują.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane