r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Debian 4.0 r5 - kolejna aktualizacja stabilnej wersji

Strona główna Aktualności

Wydana została kolejna, piąta już aktualizacja dla stabilnej gałęzi dystrybucji Debian 4.0, znanego również pod nazwą kodową Etch.

Najnowsza aktualizacja Debian 4.0 r5 wprowadza do systemu wiele poprawek bezpieczeństwa, w tym także kilka poważnych. Należy przy tym pamiętać, że nie jest to nowa wersja tej dystrybucji, a jedynie aktualizacja niektórych pakietów. W tym wydaniu modyfikacji podano m.in. takie komponenty systemowe jak apache2 i apache2-mpm-itk, blosxom, dist, fai-kernels, feta, git-core, goby, irqbalance, jumpnbump, libpam-pwdfile, linux-2.6, myspell, net6, obby, postgresql-8.1, sobby, trac, tzdata, user-mode-linux oraz wdiff.

Jeśli chodzi o aktualizację bezpieczeństwa modyfikacjom poddane zostały m.in. pakiety iceweasel, ruby1.8 i 19, python-dns i python2.5, icedove, libxslt, httrack, pdns, postfix, libxml2, tiff, wordnet, openssh, twiki phpmyadmin, mplayer oraz lighttpd.

Więcej na temat zmian znaleźć można na oficjalnej stronie projektu i w udostępnionym dokumencie changelog. Najnowszą aktualizację pobrać można z serwerów lustrzanych i FTP.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.