r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Debian 6.0 wydany

Strona główna Aktualności

Po blisko 2 latach prac ukazała się stabilna wersja Debiana 6.0 - cenionej wśród użytkowników i administratorów dystrybucji Linuksa.

Debian 6.0 (nazwa kodowa Squeeze) oferuje użytkownikowi szeroki wybór środowisk graficznych, wśród których można wymienić KDE, GNOME, Xfce i LXDE. System może działać na wielu typach urządzeń i komputerów, od niewielkich palmtopów po gigantyczne farmy serwerów. Dystrybucja jest kompatybilna z procesorami reprezentującymi wiele różnych architektur, w tym i386, x86-64, ppc, sparc, mipsel, ia64, s390 i armel. Podstawową nowością wprowadzoną wraz z Debianem 6.0 jest całkowicie wolne jądro - nie znajdziemy w nim żadnych własnościowych rozwiązań. Wszystkie niewolne elementy systemu zostały przesunięte do odseparowanych paczek. Oznacza to, że główne archiwum Debiana nie zawiera już niewolnego kodu. Wprowadzono także zmiany do mechanizmu bootowania systemu, dzięki czemu Debian uruchamia się szybciej niż do tej pory. Ponadto zaktualizowano oprogramowanie dostarczone wraz z systemem i przygotowano 29 tysięcy pakietów dostępnych w repozytoriach. Szczegółowa lista zmian dostępna jest w notce o wydaniu.

System Debian 6.0 "Squeeze" można pobrać bezpośrednio ze strony projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.