reklama

Debian 6.0 zamrożony

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Zespół deweloperów pracujący nad Debianem poinformował, że szóste wydanie tej dystrybucji osiągnęło właśnie kolejny istotny etap na drodze do wydania finalnej, stabilnej wersji.

Prace rozwojowe nad Debianem 6.0 (Squeeze) zostały zamrożone. Oznacza to, że żadne nowe funkcje nie będą już dodawane, a twórcy skupią się na usuwaniu znalezionych błędów. Dystrybucja będzie bazowała na jądrze 2.6.32, które zastosowano już w Ubuntu 10.04 LTS. W systemie znajdziemy popularne środowisko graficzne KDE 4.4.5 i GNOME 2.30.0 oraz mniej wymagające LXDE 0.5.0 i Xfce 4.6.2. Debian 6.0 będzie także wyposażony w serwer Apache 2.2.16, PHP 5.3.2, MySQL 5.1.48, PostgreSQL 8.4.4 i Samba 3.4. Dystrybucja będzie dostępna w wersji 32 i 64-bitowej dla procesorów x86 oraz w kilku innych portach. Osoby chcące pomóc w testowaniu, tłumaczeniu i tworzeniu dokumentacji dla Debiana 6.0 proszone są o zgłaszanie się na oficjalnym kanale IRC projektu.

Poprzednia wersja Debiana została wydana w lutym 2009 roku, po prawie 2 latach intensywnych prac. Z kolei Debian 6.0 Squeeze miał zostać ukończony w pierwszej połowie tego roku, jednak z powodu opóźnień jego wydanie zostało przesunięte w czasie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało