Debian Live Lenny Beta1 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Po 2,5-rocznym okresie ciężkich prac, zespół Debian Live poinformował o wydaniu pierwszej wersji testowej Debiana Lenny w postaci obrazów Live dla nośników CD/DVD, pendrive, a także do uruchomienia za pośrednictwem serwera PXE znajdującego się w sieci lokalnej.

Ze względu na ograniczenia czasowe to wydanie nie zostało zaopatrzone jeszcze w samodzielny instalator, umożliwiający instalację systemu na dysku twardym. Na chwilę obecną obsługiwane są tylko 2 architektury i386, oraz amd64. Wraz z następnym wydaniem pojawić się ma wsparcie dla powerpc i sparc, jeśli jednak ich posiadacze chcą już teraz przetestować Debiana, powinni na własną rękę zmodyfikować odpowiednie pakiety. Kolejna wersja testowa pojawić się ma już za 2 tygodnie. Po niej, jeśli zajdzie taka potrzeba wydana zostanie trzecia edycja przeznaczona do testów, a następnie wersja kandydująca RC, która według obecnych zapewnień ma być niemal identyczna jak wydanie finalne.

Obrazy Debian Live Lenny Beta1 znaleźć można stronach projektu. Więcej na temat zmian i problemów, z jakimi borykają się w obecnej wersji twórcy znaleźć można tutaj.

© dobreprogramy
s