reklama

Debian Squeeze bez przeglądarki Chromium

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Przeglądarka internetowa Chromium nie znajdzie się w nadchodzącym wydaniu Debiana - czytamy na blogu Iuculano.

Ostatnie stabilne wydanie Debiana (Lenny) zostało udostępnione w lutym 2009 roku. Cały czas trwają prace nad następcą Lenny - Squeeze. Wygląda jednak na to, że nie znajdziemy w nim przeglądarki internetowej Google. Chromium zostało usunięte z testowych kompilacji Squeeze, przez co nie znajdzie się w finalnym wydaniu nowego Debiana. Deweloperzy podjęli taką decyzję, gdyż Chromium 5, który miał zostać wdrożony do Debiana, bazuje na starszej wersji silnika WebKit. Powoduje to liczne problemy z bezpieczeństwem, a kwestia ta jest niezwykle istotna przy wydawaniu finalnych wersji Debiana. Nie oznacza to oczywiście, że inne, bazujące na Debianie dystrybucje będą pozbawione Chromium. Przeglądarkę Google zobaczymy w kolejnych wersjach Ubuntu, które przygotowuje własne pakiety tej aplikacji. Otwarta pozostaje kwestia innych dystrybucji.

Najnowszą gałęzią Chromium jest obecnie wydanie 7.0 udostępnione 17 sierpnia 2010 roku. Kod przeglądarki oraz dokumentacja są dostępne na stronie domowej projektu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama