reklama

Debiutuje siódma wersja pakietów ESET NOD32 i Smart Security

Strona główna Aktualności

O autorze

Jesień to dobry czas na odświeżenie gamy produktów antywirusowych. Nic więc dziwnego w tym, że zrobił to już Kaspersky, ale także Symantec ze swoimi Nortonami. Producenci ścigają się w tym, aby dostarczyć użytkownikom jak najwyższy poziom ochrony, a zarazem okupić to jak najmniejszymi wymaganiami sprzętowymi aby nie utrudniać pracy i zabawy przy komputerze. Następny w kolejce jest ESET, jedno z najpopularniejszych rozwiązań antywirusowych w Polsce. Po długich testach beta, właśnie zadebiutowały nowe wersje antywirusa NOD32 oraz kompletnego pakietu zabezpieczającego Smart Security.

Nowa wersja to przede wszystkim zaawansowane skanowanie pamięci w celu wyszukiwania trudnego do wykrycia szkodliwego oprogramowania i nowych, nieznanych zagrożeń. Pakiet chroni również przed zagrożeniami korzystającymi z luk w protokołach sieciowych i popularnych przeglądarkach internetowych. Poprawione zostało czyszczenie z rootkitów – producent gwarantuje, że system zostanie przywrócony do stanu sprzed infekcji, a z kolei funkcja kontroli urządzeń pozwala na dokładne ustalenie dostępu do nośników wymiennych. Producent chwali się również ulepszonym skanowaniem wykonywanym automatycznie po instalacji pakietu ochronnego. Ma ono nie tylko znaleźć i usunąć ewentualne zagrożenia już znajdujące się na komputerze, ale dzięki zbieraniu informacji o plikach znacznie przyśpieszyć skanowania wykonywane w przyszłości.

Oczywiście nie zabrakło również funkcji dostępnych do tej pory. Nadal możliwe jest skonfigurowanie ochrony antykradzieżowej Anti-Theft, czy też dokładne monitorowanie systemu i aplikacji za pomocą wbudowanego modułu HIPS i diagnostycznego narzędzia SysInspector. Nowe wersje produktów firmy ESET, zarówno antywirusa NOD32 jak i pakiet Smart Security możecie znaleźć w bazie naszego portalu. Zapraszamy do pobierania i samodzielnego wypróbowania nowego ESET-a, a także do zapoznania się z testem pakietu. Aktualizacja do najnowszej wersji dla obecnych posiadaczy ważnej licencji jest bezpłatna.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama