reklama

Debloat Windows 10 1.0

Strona główna Windows Narzędzia Pakiety narzędziowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Zestaw skryptów PowerShella oferowany w ramach projektu Debloat Windows 10 pozwala szybko i skutecznie opanować zachowanie najnowszego systemu Microsoftu. Za ich pomocą odchudzimy Windows 10, wyłączymy telemetrię i zbędne usługi, zablokujemy Windows Defendera, usuniemy preinstalowane aplikacje Modern, wyłączymy samoinstalujące się aplikacje, powiązania z OneDrive i automatykę Windows Update.

W efekcie Windows 10 powinno znacząco przyspieszyć, a nasza prywatność będzie lepiej chroniona przed Microsoftem.

Wszystkie skrypty (z końcówką .ps1) uruchamiamy oddzielnie, a więc można zastosować jedynie te modyfikacje, które nam odpowiadają.

Uwaga: aby wywołać skrypty znajdujące się w paczce, konieczne jest uruchomienie PowerShella z uprawnieniami administratora, a następnie wydanie polecenia Set-ExecutionPolicy Unrestricted i wydanie zgody na wszystko klawiszem A. W katalogu z rozpakowanymi skryptami twórca projektu radzi jeszcze odblokować poszczególne skrypty i moduły poleceniami ls -Recurse *.ps1 | Unblock-File oraz ls -Recurse *.psm1 | Unblock-File.

Następnie przechodzimy do katalogu, do którego rozpakowaliśmy skrypty, wywołując je po nazwie, np: .\remove-onedrive.ps1.

Po uruchomieniu potrzebnych skryptów, możemy przywrócić zabezpieczenia PowerShella poleceniem Set-ExecutionPolicy Restricted.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

brak?
Nieprzetestowany
ocena użytkownika

Niepoważny, nieprzetestowany zbiór skryptów, który albo okaże się nieskuteczny (wersja optymistyczna) albo uszkodzi system (wersja pesymistyczna). Do stosowania tylko na testowych kompilacjach, a nie maszynach roboczych.

27.12.2016 22:04 | Recenzja do wersji 1.0

Komentarze

0 nowych
tdream   7 #6 28.08.2017 21:30

@Meszuge: Fajnie to podsumowałeś.Pozdrawiam!

  #5 05.02.2017 13:03

directx 12?

  #4 28.12.2016 18:41

@Meszuge: Żebyś miał problem egzystencjalny. Lubisz siedzieć u Mikroszita w dupie, to nie używaj tych narzędzi. Proste.

  #3 26.12.2016 22:07

uruchomiłem usunięcie default apps i +400MB wolnego dysk zajebioza

nonpix   11 #2 26.12.2016 20:56

@Meszuge: Telemetrii nie chcę, zbędnych nieużywanych przeze mnie usług też nie, preinstalowanych aplikacji modern nie używam, więc też nie chcę, OneDrive nie używałem, nie używam i nie będę używał, więc też nie potrzebuje, Widnows update prawie zawsze przywraca mi ustawienia, które zmieniłem więc chciałbym uruchamiać je ręcznie wtedy, kiedy chcę i kiedy akurat mam czas poprawiać ustawienia po update ... co miesiąc po każdym update spędzam sporo czasu aby z powrotem ustawić swoje ustawienia ... system nie musi być jak win7 ale musi być dla mnie a nie ja dla systemu.

Meszuge   18 #1 26.12.2016 20:45

"...pozwala szybko i skutecznie opanować zachowanie najnowszego systemu Microsoftu. Za ich pomocą odchudzimy Windows 10, wyłączymy telemetrię i zbędne usługi, zablokujemy Windows Defendera, usuniemy preinstalowane aplikacje Modern, wyłączymy samoinstalujące się aplikacje, powiązania z OneDrive i automatykę Windows Update..." -- czy nie prościej wrócić do Windows 7? Przecież te wszystkie działania temu właśnie mają służyć: sprawić, żeby Windows 10 był jak 7.
Tylko... po co komu taki Windows 10?

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić