Deep Dream Deep Dream

Strona główna Android Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Deep Dream to aplikacja, która służy do przetwarzania zdjęć z wykorzystaniem stworzonej przez Google sztucznej inteligencji DeepDream.

Po zainstalowaniu, aplikacja poprosi nas o zalogowanie się przy użyciu konta na Facebooku. Bez tego program nie pokaże nam swoich możliwości. Gdy to zrobimy, na ekranie głównym programu wyświetlają się dwie opcje: zrobienia zdjęcia lub wybrania fotografii z galerii na urządzeniu. W obu przypadkach plik zostanie przesłany do google'owego algorytmu i przetworzony. Po zakończeniu pracy, możemy podejrzeć efekt, ustawić zdjęcie jako tapetę na smartfonie lub podzielić się nim dalej, ze znajomymi np. na Facebooku.

Dodatkowe opcje w aplikacji znajdziemy w menu wysuwanym z lewej strony ekranu. W sekcji Discover przejrzymy zdjęcia z hashtagiem #deepDream, które opublikowano na Twitterze. W sekcji Dream Gallery obejrzymy nasze zdjęcia, które zdążyliśmy już przerobić za pomocą aplikacji. W kategorii Get Credit możemy zaś obejrzeć filmy reklamowe, dzięki czemu zyskamy dodatkowe punkty kredytowe - twórcy programu nie precyzują jednak, w jakim celu są one potrzebne, bo aplikacja dostępna jest za darmo i wyświetla reklamy, których nie sposób wyłączyć.

Obrazy przetworzone przez algorytm DeepDream najczęściej wyglądając dość przerażająco. Sztuczna inteligencja analizuje przekazany jej plik, szukając podobieństw do innych materiałów, rozpoznaje widoczne na nich obiekty, ludzi lub zwierzęta i na bazie tych danych dostarcza na obraz stworzoną przez siebie warstwę. To zdjęcia bardzo oryginalne, które urodą nie rzucają na kolana, za to dobrze pokazują, jak duże możliwości ma dziś sztuczna inteligencja.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!