Deep Dream 2.0.6

Strona główna Android Grafika i fotografia Obróbka zdjęć i efekty
Pobierz program
lub zeskanuj:

Deep Dream to aplikacja, która służy do przetwarzania zdjęć z wykorzystaniem stworzonej przez Google sztucznej inteligencji DeepDream.

Po zainstalowaniu, aplikacja poprosi nas o zalogowanie się przy użyciu konta na Facebooku. Bez tego program nie pokaże nam swoich możliwości. Gdy to zrobimy, na ekranie głównym programu wyświetlają się dwie opcje: zrobienia zdjęcia lub wybrania fotografii z galerii na urządzeniu. W obu przypadkach plik zostanie przesłany do google'owego algorytmu i przetworzony. Po zakończeniu pracy, możemy podejrzeć efekt, ustawić zdjęcie jako tapetę na smartfonie lub podzielić się nim dalej, ze znajomymi np. na Facebooku.

Dodatkowe opcje w aplikacji znajdziemy w menu wysuwanym z lewej strony ekranu. W sekcji Discover przejrzymy zdjęcia z hashtagiem #deepDream, które opublikowano na Twitterze. W sekcji Dream Gallery obejrzymy nasze zdjęcia, które zdążyliśmy już przerobić za pomocą aplikacji. W kategorii Get Credit możemy zaś obejrzeć filmy reklamowe, dzięki czemu zyskamy dodatkowe punkty kredytowe - twórcy programu nie precyzują jednak, w jakim celu są one potrzebne, bo aplikacja dostępna jest za darmo i wyświetla reklamy, których nie sposób wyłączyć.

Obrazy przetworzone przez algorytm DeepDream najczęściej wyglądając dość przerażająco. Sztuczna inteligencja analizuje przekazany jej plik, szukając podobieństw do innych materiałów, rozpoznaje widoczne na nich obiekty, ludzi lub zwierzęta i na bazie tych danych dostarcza na obraz stworzoną przez siebie warstwę. To zdjęcia bardzo oryginalne, które urodą nie rzucają na kolana, za to dobrze pokazują, jak duże możliwości ma dziś sztuczna inteligencja.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Neurosztuka czy neurokicz? Aplikacja Prisma podbija sieci społecznościowe

13
11.07.2016  •  Adam Golański

Większość smartfonowych fotek wygląda nudnie i identycznie, potwierdzając tylko to, co Picasso powiedział kiedyś o fotografii: „teraz przynajmniej wiemy, czym malarstwo nie jest”. Zarazem jednak mistrz modernistycznego malarstwa twierdził, że w każdym fotografie tkwi pragnienie bycia malarzem. Pragnienie to realizowali jednak tylko nieliczni – i bardzo dobrze, uniknęliśmy dzięki temu zalewu banalności. Ale już niebawem może się to zmienić… gdyż za sprawą łatwej w obsłudze aplikacji Prisma, smartfonowy fotograf może teraz uchodzić za artystę-malarza. O aplikacji Prisma na iOS-a pisaliśmy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi