#1 Polecam gry na Android'a ! : Logiczne

Logiczne:

2048

Potrafisz dodawać liczby do max 2048 ? 2+2 = 4, 4+4 = 8 ? Jasne, że tak ! To podstawowa umiejętność którą gracz musi posiadać by wygodnie mu się grało w tą grę. Dlaczego ? A no dlatego, że w tej grze się dodaje oraz można potęgować liczbę o podstawie 2 ale to z innej beczki. Dobra teraz spójrzmy szczegółowo na mechanikę gry która na pierwszy rzut oka wygląda łatwo ale czy tak jest ?

Można tylko dodawać te same wartości. Czyli 2+2 = 4 ale 4+2= %#$. Możemy dodawać w każdą stronę (góra, dół, lewo, prawo) oprócz na ukos. Przy każdym dodaniu lub przesunięciu wartości (liczby lub liczb) dodaje się kolejna wartość 2.


Teraz tylko dążenie do wyniku 2048 lub i wyżej ! Moja rada to ustawienie największych liczb po jednej stronie i dodawanie kolejnych do tej samej strony, np. w lewo.
A ty dasz radę ! ?
Bardzo dobrze pobudza nasz mózg. Jak dla mnie obok sudoku nr 1. Polecam !

Dots: A Game About Connecting

Łączenie ale czego ? No kropek ? Że co ? Dokładnie łączymy kropki. Jedyna umiejętność jaką musisz posiadać to minimalne przewidywanie, którą posiadasz ! Jest pięć różny kropek. Niebieskie, zielone, żółte, czerwone i fioletowe. W czym rzecz ? To teraz coś o mechanice gry.

W grze są trzy tryby single player (Timed, Moves, Endless). Zaraz, zaraz napisałeś single player więc musi być coś z multiplayer ! Dokładnie tak ! Jest multiplayer "Challenges".
Timed - gramy na czas (60 s). Moves - gramy do 30 ruchów. Endless - bez końca, typowy 4FUN.
W grze możemy dodać 5 s (tryb Timed) lub 5 ruchów (tryb Moves) klikając ikonę # - można użyć raz w danej rozgrywce. Pozostają jeszcze dwa dopalacze. Środkowa ikona służy do wyeliminowania jednej kropki - używanie "ile fabryka dała" a dokładnie ile nam starczyło pkt do zakupu tego "cuda" ale to za chwilę - zakupy. Ostatnia ikona czyli ta po prawej służy do wyeliminowania wszystkich kropek danego koloru - jedno użycie na rozgrywkę.
Zakupy tych "cud" jest proste i przyjemne. Dwa kliknięcia by zakupić podczas rozgrywki a waluta to punkty zdobywane z gier.
Teraz trochę o mechanice gry.


Najefektywniejszym sposobem jest łączenie kropek w kwadraty. Czyli cztery kropki. Kropki muszą być tego samego koloru. Zatoczenie takiego kwadratu daje efekt wyeliminowania wszystkich kropek danego koloru.
Niby tylko łączenie kropek ? Nie do końca. Trzeba pomyśleć i nabić dobry wynik. Polecam !