#2 Polecam gry na Android'a ! : Zręcznościowe/Akcji

Zręcznościowe/Akcji:

CONTRA: EVOLUTION

Pegasus ? Nostalgia ? Chyba tak, lecz to co najlepsze warto pokazać większości. Tak więc CONTRA: EVOLUTION. Gra która utkwiła w mojej pamięci jako "Contra". Jest to gra akcji w której wcielamy się w jedną z kilku postaci. Każda z nich jest inna pod względem oręża którym niszczymy przeciwników na swojej drodze. Teraz coś na temat postaci w grze. Bill Rizer aka "Mad Dog" postać która może używać każdą broń w grze. Następnie Lance Bean aka "Scorpion" również możemy grać każdą bronią w grze. Są to dwie postacie z oryginalnej Contry. Płeć piękna także znajdzie dla siebie coś bo, Erica Ricci aka "Flame Rose" jest postacią żeńską która może niszczyć przeciwników używając podwójnych pistoletów - dziki zachód. Hola, hola dwie postacie męskie i jedna żeńska ? Oczywiście, że nie na koniec zabójczyni, niejaka Sally Inohara aka "Moonshadow" - shurkien to jej broń !

Teraz może coś na temat samej gry. Okey. Zacznijmy od walut w grze. Złoto (Gold) i diamenty (Diamonds). Cześć darmowa to złoto które zdobywamy w grze a diamenty to część płatna ("real money"). Najpierw część płatna. Co dostaniemy za diamenty ? W sklepie możemy kupić bronie (na stałe), złoto, lvl-up pack, dodatkowe "życie". Czas na część darmową. Stop, stop i jeszcze raz stop. Przecież za diamenty można wszystko, to co można za złoto ? Można wiele a głównie to większość. Za złoto możemy kupić tarczę "Shield" w grze dzięki której staniemy się odporni na ostrzał przeciwnika - odnawialne i na stałe ! Tylko tyle ? A skąd, za złoto możemy ulepszać. Co takiego ? Teraz przejdziemy do części systemu upgrade czyli nasze ulepszanie.


Ulepszyć możemy:
Power - zadawane obrażenia, wspomnianą wyżej tarczę "Shield" a także bronie takie jak SH Gun - broń automatycznie namierzająca przeciwników, SS Gun - shotgun, SL Gun - broń laserowa oraz Invincible - dzięki któremu staniemy się odporni przez jakiś czas na ostrzał przeciwnika. To wszystko za złoto które zdobywamy w grze.
Jeśli chodzi o broń. Tak jak wcześniej wspomniałem możemy ją kupić na stałe za "real money" ale podczas każdej gry możemy ją zdobyć lecz nie na stałe (tak jak to było u pierwowzoru). Zawsze są plusy i minusy. Na koniec chciałbym jeszcze dodać, że gra posiada 4 tryby gry. "Arcade Mode" - tryb z wersji którą ja pamiętam gdzie "śmierć" oznacza koniec gry i zaczyna się od nowa. Tryb "Mission Mode" gdzie jest zalążek fabularny oraz "Boss Rush" i "Elite Mode" które są zablokowane. Aby odblokować dwa ostatnie wymienione tryby należy pograć trochę w Arcade Mode. Tryb "Boss Rush" odblokujemy po wyczyszczeniu całego Arcade a "Elite Mode" po przejściu 4 poziomu w trybie Arcade.
Gorąco polecam grę ! Jest co robić !

Zombie Age 2

Lubisz "zombie" ? A może odwrotnie, nienawidzisz ich ? W Zombie Age 2 jedno jak i drugie jest na plus. Przy tym tytule zacznijmy od strony technicznej. W opcjach gry znajdziemy możliwość wyłączenia i włączenia dźwięku oraz muzyki co jest podstawową opcją większości gier. Są jednak dwie opcje które zwróciły moją uwagę "HD Graphic" - przy włączeniu tej opcji daje bardzo ładną grafikę a co najlepsze wydajność jest także na wysokim poziomie. Ostatnia opcja to "Weather" - pogoda, co jest w mojej opinii bardzo mało spotykaną opcją a dodatkowo daje przyjemny klimat. Zombie Age 2 na pewno nie jest horrorem. Grafika w grze nie jest ponura tylko żywa (eee?) znaczy się kolorowa.

W grze występuje możliwość połączenia się ze swoim kontem Google+ dzięki czemu będziemy mogli rywalizować ze znajomymi - tabela wyników czy też osiągnięcia "Achievements".
Wgłębiając się w grę zobaczymy "jednorękiego bandytę" - maszyna do gier w której możemy wygrać monety(coins), broń, medi kit, itd. W grze występują dwie waluty. Coins - monety oraz cash - gotówka. Jedno jak i drugie możemy kupić w sklepie za "real money" lub otrzymać jako drop w/z misji. W grze znajduje się siedem map, które są podzielone na kilka mniejszych sektorów (misje). W Każdej misji możemy zdobyć 3 gwiazdki (pierwsza mapa - "District 13"). Każda gwiazdka to zadanie w misji, np. "Collect 250 coins" lub "Finish with more than 80% health". Zdobywanie gwiazd ma jakiś sens (zakładam) gdyż jest licznik i na dzień dzisiejszy wskazuje wartość 147 (max). Gra ma wbudowany system upgrade i daily hunts/quest. Jeśli chodzi o system upgrade to nie może zabraknąć samego level'a. W trakcie gry "expimy" - zdobywamy doświadczenie. Dostęp do broni zależy od lvl jak i od monet w naszym portfelu. Za monety kupujemy i ulepszamy naszą broń.


Za "Daily Hunts" otrzymujemy monety. Jest jeszcze jednak nagroda za "Goals". Co to takiego ? Jest to system nagród za osiągnięcie. Przykładowe osiągnięcie "Collect 1000 coins" nagroda to 500 coins.
Strzelanie jak i samo poruszanie się jest wygodne co jest na + dla samej rozrywki.
Od 15 lvl czeka na nas MiniGun. Więc do roboty, bo zombie czekają.
Mega zabawa ! Polecam !