Del.icio.us szybsze i bez kropek

Strona główna Aktualności

O autorze

Yahoo! wprowadził zmiany w del.icio.us - hostowanej usłudze do przechowywania on-line, opisywania i współdzielenia łącz do witryn internetowych (nazywanych też zakładkami lub ulubionymi). Najważniejszą zmianą według firmy są modyfikacje silnika strony, które mają sprawić, że witryna będzie działać szybciej pod rosnącym obciążeniem - aktualnie pięciu milionów użytkowników. Użytkownikom jednak nie to rzuci się w oczy, przynajmniej nie od razu - inną zmiana polega bowiem na... rezygnacji z kropek w nazwie i adresie serwisu.

Yahoo! na oficjalnym blogu usługi przyznaje, że kropki były po prostu ogromnym utrudnieniem. Ludzie często mylili nazwę, wpisując różne kombinacje - np. de.licio.us, del.icio.us.com albo del.licio.us. Serwis był więc łakomym kąskiem dla scammerów. Teraz nazwa i adres brzmi po prostu delicious.com i jest prostsza do zapamiętania. Obecni użytkownicy serwisu oczywiście będą musieli się do niej przyzwyczaić, a także ponownie zalogować.

Inne, już nie tak zauważalne zmiany w serwisie to między innymi wydłużenie opisów zakładek z 255 do tysiąca znaków. Niestety zmiana ta dotyczy możliwości serwisu, ale przykładowo plugin do Firefoksa akceptuje opisy jeszcze według starych wymogów. Poprawiono też silnik wyszukiwania, zarówno pod kątem wydajności, jak i możliwości. Nowych funkcji i widoków doczekał się także interfejs serwisu.

© dobreprogramy