r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dell: Chrome OS to tylko kolejny system oparty na Linuksie

Strona główna Aktualności

Nie ustaje echo zeszłotygodniowej, oficjalnej zapowiedzi wydania systemu operacyjnego Chrome. Po Gatesie i Ballmerze tym razem głos w tej sprawie zabrał przedstawiciel znanego producenta komputerów klasy PC - firmy Dell.

Na oficjalnym blogu tej firmy pojawiła się informacja, w której A. Doug precyzuje stanowisko firmy Dell w sprawie nowego systemu operacyjnego tworzonego przez Google. We wpisie możemy przeczytać, że Chrome OS jest jednym z wielu systemów operacyjnych jakie zostały stworzone w oparciu o Linux. Tak jak w przypadku każdej nowej technologii, będziemy się jej bacznie przyglądać, by sprawdzić, ile tak naprawdę jest warta.

Z tego samego wpisu wynika również, że Dell na obecną chwilę jest nieco bardziej zainteresowany dystrybucją Linuksa o nazwie Moblin. Moblin to kolejny wielki krok w rozwoju systemu Linux, gdzie główny nacisk kładzie się na poprawną obsługę małych urządzeń. Co więcej, jest on również prosty w obsłudze, a do poprawnego poruszania się w tym środowisku nie powinna być potrzebna żadna dodatkowa instrukcja. Dodatkowo, tradycyjne programy jakie występują w Linuksie (przeglądarki czy odtwarzacze mediów) zostały zastąpione przez inne aplikacje, specjalnie zoptymalizowane pod kątem tego systemu - pisze Doug.

Co ciekawe, Doug zaznaczył również, że obecnie trwają konsultacje z dwoma kluczowymi partnerami systemu Moblin - firmami Intel oraz Canonical.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.