Dell EMC World 2017: IT staje się wszechobecne – i nieuniknione

Strona główna Aktualności

O autorze

Dell EMC World to druga konferencja po fuzji tych ogromnych firm w zeszłym roku, ale pierwsza, która w pełni pokazuje realne konsekwencje tego wydarzenia. Tysiące gości, setki wydarzeń, dziesiątki zapowiedzi nowych produktów – a to wszystko obejmujące praktycznie każdy aspekt branży IT, od hiperkonwergentnych centrów danych (piękne słowo, prawda?) po Minecrafta.

Leitmotivem tej imprezy jest cyfrowa transformacja świata. Dell Technologies obecne jest praktycznie w każdym aspekcie tej transformacji, włącznie z Internetem Rzeczy, wirtualną i wspomaganą rzeczywistością, Big Data, oraz oczywiście sztuczną inteligencją. Wszystkie te aspekty IT napędzają dziś czwartą rewolucję przemysłową, prowadząc do zniknięcia barier między ludźmi a maszynami.

Zaprezentowane w ciągu najbliższych dni rozwiązania mają pomóc w odnalezieniu się w tym postępie – przede wszystkim tym, który zderzają się z bezprecedensową liczbą użytkowników i ogromnymi ilościami danych. Nowe modele biznesowe dla centrów danych tak zaczynają przypominać modele znane z publicznych chmur, pozwalając na skalowanie firmowej infrastruktury i płacenie tylko za aktualnie wykorzystywane komponenty.

Największym zagrożeniem dla cyfrowej transformacji nie jest jednak brak pieniędzy u klientów, wręcz przeciwnie – widać tu, że firmy chcą w nią inwestować, widząc w tym najlepszy sposób na wygranie z konkurencją. Informatyzowanie dosłownie wszystkiego wymaga ogarnięcia problemów z zabezpieczeniem tego wszystkiego. A jak poważną to jest sprawą, dobrze wiemy.

Ostatnio nie ma tygodnia bez odkrycia nowych, groźnych luk w oprogramowaniu pod kontrolą którego działa nawet kluczowa infrastruktura. Sam Dell miał okazję o tym się ostatnio przekonać, w pospiechu przygotowując łatki firmware dla swoich maszyn z serii OptiPlex, Latitude i Precision, wykorzystujących technologie zdalnego zarządzania Intela.

O tym wszechogarniającym trendzie, który obiecuje przemianę nie tylko samej branży IT, ale i naszego codziennego życia, pracy, edukacji, transportu i innych dziedzin – będziemy pisali prosto z Las Vegas, z Dell EMC World 2017. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.

© dobreprogramy
s