reklama

Dell wycofuje się z rynku mobilnego i rezygnuje z Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Dla niektórych może to brzmieć zaskakująco, ale Dell robił smartfony z Androidem. Nie było tego wiele i jakoś kariery na świecie nie zrobiły, choć zapowiadały się świetnie — zwłaszcza widoczny na zdjęciu Dell Thunder, znany później jako Dell Venue (nie mylić z Venue Pro z klawiaturą i Windows Phone 7), który zdobył nagrodę na CES. Logo z przekręconym „E” noszą między innymi także wyposażony w 5-calowy ekran Dell Streak (pojawił się ponad rok przed premierą pierwszego Galaxy Note) i zaprezentowany rok temu Streak Pro. Warto zaznaczyć, że sporo prototypów nigdy nie trafiło na taśmy produkcyjne (Dell Flash, Dell Smoke…). Dawno jednak Dell nie pokazał na tym polu nic nowego. Jeff Clarke, szef oddziału odpowiedzialnego za produkty konsumenckie, potwierdził, że Dell nie przyłączy się ponownie do wyścigu smartfonów w najbliższym czasie.

W wywiadzie dla Forbesa Clarke przyznał, że potrzeba wielkich inwestycji, aby firma odniosła sukces. Po 5 latach restrukturyzacji firmy jej strategia związana z urządzeniami mobilnymi jest w tym samym miejscu, co przed rozpoczęciem zmian. A tymczasem na urządzeniach z Androidem toczy się gra treści — Amazon sprzedaje książki i multimedia, Google nadrabia usługami i wyszukiwaniem, a Dellowi po prostu się taki model nie udał. Dlatego też na razie Androida odkłada na półkę i chwilowo z tego rynku wycofa.

Dell ma plan „B” i nie zrezygnuje z urządzeń, które można ze sobą nosić. Nadzieje pokłada na razie w Windowsie 8 i RT i tabletach konsumenckich oraz laptopach hybrydowych z linii Latitude i XPS. Ale to nie znaczy, że firma Androida nie będzie czasami z tej półki zdejmować, aby ponownie mu się przyjrzeć. Powinniście przyjść zobaczyć, co mamy w laboratorium — podsumował Clarke.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama