r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Deluge 1.0.0, czyli wieloplatformowa wymiana plikami

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano wersję 1.0.0 programu Deluge - jednego z najpopularniejszych klientów BitTorrent.

Deluge jest wieloplatformowym klientem sieci Torrent, dostępnym dla platform Linux, Mac OS X i Windows. Z najważniejszych oferowanych przez aplikację funkcjonalności należy wymienić możliwość konfigurowania zajętości pasma, lokalnego konfigurowania partnerów, wsparcie dla serwerów pośredniczych proxy, rozszerzeń FAST, UPnP i NAT-PMP. Program posiada obsługę tzw. torrentów beztrackerowych przy użyciu protokołu DHT oraz pozwala na szyfrowanie transmisji. Początkowo występował on pod nazwą gTorrent i był przeznaczony dla GNOME, z upływem czasu zmienił nazwę na Deluge, z kolei autorzy stawiając sobie za cel stworzenie lekkiego klienta Torrent, przygotowują też wersje dla KDE, czy XFCE.

W najnowszym wydaniu udoskonalono między innymi system kolejkowania, przepisano od nowa moduł Blocklist, a opcja alfabetycznego sortowania torrentów jest dostępna z poziomu okna dodawania nowego pliku. Przebudowano interfejs aplikacji do biblioteki GTK, poprawiono stabilność, a także zmigrowano do zbliżającej się nowej wersji biblioteki libtorrent 0.14. Możliwe stało się również uruchamianie Deluge w postaci daemona.

Więcej informacji na temat nowego Deluge znaleźć można na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.