Deluxe Pacman 1.98c

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Deluxe Pacman to bardzo udana próba odtworzenia pierwowzoru stworzonego i wydanego przez Namco, japońskiego producenta gier komputerowych. Gra zadebiutowała w 1980 roku na automatach do gier przenosząc się niedługo później na platformy Atari 2600 czy Commodore 64.

Rozgrywka każdorazowo odbywa się na statycznej planszy stanowiącej mniej lub bardziej skomplikowany labirynt w całości wypełniony kolorowymi kulkami. Sterujemy dużą, żarłoczną, żółtą kulą w taki sposób, by w możliwie najszybszym czasie połknąć jak największą liczbę kolorowych punkcików.

Główną przeszkodą stanowią Pinky, Inky, Blinky i Clyde, czwórka niesfornych duchów próbujących za wszelką cenę pokrzyżować nam plany. Na szczęście na planszy co jakiś czas pojawiają się różnego rodzaju pomagajki umożliwiające poskromienie niecnych zamiarów naszych przeciwników.

Tytuł mimo swej prostoty wymaga od gracza dużej zręczności, błyskotliwości, a przede wszystkim szybkiego myślenia i umiejętności przewidywania każdego kolejnego ruchu. Wszystko po to, by przez cały czas trwania rozgrywki zawsze znajdować się o jeden krok przed, jak by nie było sympatycznymi na swój sposób, kolorowymi duszkami.

Gra po dziś dzień potrafi przykuć do ekranu na długie chwile przywołując jednocześnie wspomnienia z tamtych lat… ;-).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Grywalność, minimalistyczna grafika, modele postaci...
... za bardzo zaokrąglone, mała ilość map.
ocena użytkownika
29.05.2015 07:48 • Recenzja do wersji 1.98c

Co tu pisać ? Klasyk, Klasyk, Klasyk ... a ten kto nie miał z nią styczności - pobierać!
Młodsze pokolenia zobaczą w co grały starsi gracze :)