r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dementujemy plotki: iPhone nie podsłuchuje swoich użytkowników

Strona główna AktualnościINTERNET

Na stronie głównej Wykopu sporą popularnością cieszyła się informacja o rzekomej wypowiedzi Edwarda Snowdena, dotyczącej zainstalowanych w iPhone'ach podsłuchach, które bez wiedzy użytkownika zbierają o nim informację. Okazuje się jednak, że media, które zdecydowały się na publikowanie takich informacji błędnie zinterpretowały fakty.

Przedstawione w artykułach tezy sugerują, że Snowden rozmawiał w ostatnim czasie z przedstawicielami RIA Novosti i stwierdził, że smartfony Apple bez wiedzy i zgody swojego właściciela zbierają o nim informację. Nie zostało stwierdzone jakie to informacje i co ich zbieranie ma wspólnego z fizycznym podsłuchem.

Autorzy poświęconego bezpieczeństwu bloga Zaufana Trzecia Strona wykazali się znacznie większym profesjonalizmem i sprawdzili wiarygodność tych budzących niepokój doniesień. Dotarli do artykułu, który 19 stycznia pojawił się na stronie rosyjskiego Forbesa. Źródłem rewelacji jest jednak wypowiedź, jaka została udzielona agencji prasowej RIA Novosti. Co ciekawe, jej autorem nie jest bynajmniej Edward Snowden, a jego prawnik, Anatolij Kuczerena:

r   e   k   l   a   m   a
Edward nie używa iPhone'a, ma zwykły telefon... iPhone ma specjalne programy, które mogą niekiedy uruchamiać się bez naciśnięcia przycisku przez właściciela i zbierać o użytkowniku informacje, więc przez wzgląd na bezpieczeństwo zrezygnował z tego telefonu.

Ponadto prawnik potwierdził wcześniejsze słowa Snowdena, w których ten deklaruje swoje zadowolenia z życia w Rosji. W naszej opinii trudno uznać słowa Kuczereny o automatycznie uruchamiającym się oprogramowaniu Apple za wypowiedź Edwarda Snowdena o zainstalowanych w iPhone'ach podsłuchach.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.