DemoScreen 1.0

Strona główna Windows Dom Inne programy dla domu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DemoScreen to prosty programik, którego zadaniem jest zarządzanie tapetami wyświetlanymi na naszym pulpicie. Daje on możliwość losowej prezentacji na ekranie obrazów z dysku twardego lub serwisu Demotywatory.pl, Komixxy.pl, Mistrzowie.org i wielu innych.

Narzędzie jak na swoje małe rozmiary oferuje całkiem spore możliwości. Poza funkcją rotacji tapet na naszym pulpicie pozwala także wyświetlać obrazy pochodzące z kilku popularnych serwisów, a nawet zapisywać je na dysk. O każdej zmianie tapety użytkownik informowany może być dźwiękiem lub dymkiem wyświetlanym z poziomu systemowego zasobnika.

DemoScreen dobrze radzi sobie z obsługą dużych ilości obrazów zgromadzonych na naszym komputerze. Poszczególne tapety możemy grupować, a następnie wyświetlać po kolei lub losowo, według własnych preferencji. Program umożliwia dostosowanie właściwości wyświetlanych obrazów - m.in. ich położenie czy tło. Zmiana prezentowanej na pulpicie grafiki odbywać się może także przy każdym uruchomieniu systemu.

Program działa w obszarze tzw. tray'a, nie zakłócając tym samym czynności wykonywanych na komputerze. Oferuje domyślnie 5 motywów graficznych i uruchamiany może być wraz ze startem systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

interfejs
zasobożerny, intafntylny, zła jakość wyświetlanych w nim tapet na pulpicie
ocena użytkownika

Aplikacja nie rzuca na kolana, jego głównym zadaniem jest zmienianie motywu tapety na pulpicie. Można go skonfigurować z dowolnym portalem np. demotywatorami, i innego tego typu stronami. W sumie jak kto lubi taki zabawy to ok. Tylko jeżeli zważyć, że ta aplikacja jest bardzo pamięciożerna, w tle pobiera nawet 20 MB RAM-u. A jakość kolorystyki zawartych nie rzuca na kolana, całkowicie eliminuje to narzędzie. Nie wszystko co Polskie jest godne polecenia.

11.01.2016 16:45 | Recenzja do wersji 1.0

Komentarze

0 nowych
darek719   42 #4 29.10.2015 15:45

słaby program.. w systemie Windows 7 raczej zbędny...

Autor edytował komentarz.
Ostatni Mohikanin   29 #3 24.12.2014 22:10

Program dla znudzonych DesktopWatcherów... Zmiana tapety, nawet choćby co dwa dni, jedynie rozprasza.

  #2 21.10.2011 10:03

Przy braku połączenia sieciowego próbuje cały czas się łączyć, czasem gubi zapisane na liście pliki (warto sobie pogrupować - jedna lista - jeden katalog obrazków). Gdyby nie to - rewelacja.
Jeśli chodzi o użycie pamięci - netbooku z 1GB RAMu daje radę (zajmuje 17-20MB).

  #1 26.05.2011 20:30

Program dobry,ale potrzebuje dużo pamięci.