Demonstracja: Instalacja systemu Linux

Strona główna Aktualności

O autorze

Czy warto korzystać z Linuksa? Wielu Czytelników zadaje sobie to "fundamentalne" pytanie. Można wsłuchiwać się w opinie innych ale najlepiej sprawdzić to samemu. Pierwszy krok to oczywiście instalacja systemu.

Najnowsza demonstracja przygotowana przez Michała Śliwę ma przybliżyć właśnie proces instalacji wszystkim, którzy zamierzają postawić pierwsze kroki w Linuksie. W demonstracji "Instalacja systemu Linux" autor kładzie szczególny nacisk na najtrudniejsze dla początkujących działania, których przeprowadzenie jest niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia całego procesu. Michał wyjaśnia jak należy stworzyć odpowiednie partycje na dyskach, a także porusza zagadnienie bootloadera niezbędnego w przypadku chęci korzystania z więcej niż jednego systemu (np. Linux i Windows). Sam proces instalacji pokazany jest na przykładzie jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa - Ubuntu.

Zapraszamy do obejrzenia demonstracji Linux: Instalacja systemu.


Aktualizacja, 8.11.2006, 15:55

Ze względu na małe niedopatrzenie, opublikowany został wadliwy plik demonstracji w średniej jakości, pozbawiony dźwięku. W tej chwili jest już dostępna poprawna wersja, zainteresowane osoby proszone są o ponowne pobranie demonstracji. Aby załadowała się nowa wersja, konieczne może być wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki.

© dobreprogramy
s