Demonstracja: Od Longhorna do Windows Vista

Strona główna Aktualności

O autorze

Przed momentem pisaliśmy o wydaniu finalnej wersji RTM systemu Windows Vista - tym samym jest to już definitywny koniec fazy produkcji i testów. Choć pierwsze wzmianki i screeny Windows Vista (a wtedy jeszcze Windows Longhorn) pojawiły się przed premierą Windows XP (!), to tak na dobre prace nad nowym systemem rozpoczeły się trzy lata temu, kiedy Microsoft publicznie pokazał jedną z wersji alpha. Była to kompilacja 4051 wytłoczona na krążkach specjalnie dla uczestników amerykańskiej konferencji PDC 2003.

Od tej pory system ciągle ewoluował, a jego funkcjonalność ulegała zmianom. Aktywny program beta i comiesięczne udostępniane kolejnych wersji rozpoczęło się dopiero pod koniec 2005 roku, a publicznie Windows Vista ujrzała światło dzienne już praktycznie na sam koniec. Mało osób wie zatem, jak wyglądał system wcześniej - dwa czy trzy lata temu - na co warto więc zwrócić uwagę, jak wyjaśnić genezę takiej czy innej funkcji w wersji finalnej?

Na tę specjalną, jakby nie patrzeć przełomową okazję - wydanie finalnej wersji nowego systemu operacyjnego Windows - przygotowaliśmy szczególną demonstrację: Od Longhorna do Windows Vista. Jej zamierzeniem jest nie tylko krótkie zaznajomenie z historią Visty. Podczas prezentacji oferujemy przede wszystkim podróż "wehikułem czasu" do roku 2003, pierwszej wydanej i pokazanej oficjalnie przez Microsoft wersji Longhorna.

Autorem prezentacji jest Wojtek Kowasz (Docent). Zapraszamy do jej obejrzenia - naprawdę warto to zobaczyć i samodzielnie ocenić dokonany postęp albo przekonać się, co nigdy nie ujrzało światła dziennego i dlaczego.

Zapraszamy do obejrzenia demonstracji: Od Longhorna do Windows Vista

© dobreprogramy
s