Demonstracja: Rozpoznawanie pisma w Windows 7 PL

Strona główna Aktualności

O autorze

Komputery typu Tablet PC, tablety graficzne i ekrany dotykowe stają się coraz bardziej popularne, a wraz z nimi technologie rozpoznawania pisma odręcznego i jego zamiany na tekst komputerowy. Również w systemie Windows istnieje wbudowany aparat rozpoznawania pisma i to nie od wczoraj, a specjalne edycje systemu dedykowane komputerom Tablet PC powstawały jeszcze za czasów Windows XP.

Windows Vista wprowadzał znacznie zmodernizowany mechanizm rozpoznawania pisma odręcznego, ale dla polskich użytkowników prawdziwą rewolucją na tym polu jest dopiero Windows 7, który po raz pierwszy oferuje rozpoznawanie pisma w naszym rodzimym języku. Co więcej, aparat ten działa naprawdę przyzwoicie już po niewielkim przyuczeniu do naszego charakteru pisma - jak sprawdziliśmy w redakcji, wyraz "gżegżółka" nie stanowi dla niego absolutnie żadnego problemu :-)

Rozpoznawanie pisma odręcznego dostępne jest w polskiej wersji Windows 7, a także w pozostałych wersjach językowych po doinstalowaniu z Windows Update polskiego pakietu językowego. Pracuje z komputerami wyposażonymi w ekran dotykowy oraz z tabletami graficznymi.

Zapraszamy do obejrzenia naszej najnowszej demonstracji Rozpoznawanie pisma w Windows 7 PL, w której Docent pokazuje konfigurację, proces uczenia i sam aparat rozpoznawania pisma w akcji.

© dobreprogramy