Demonstracja: Sztuczki i kruczki w Windows XP cz. II

Strona główna Aktualności

O autorze

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części demonstracji mającej za zadanie pokazać jak można uprzyjemnić sobie pracę, ze "starym, dobrym" Windows XP ;-)

W przystępny i obrazowy sposób, Wojtek Kowasz (Docent) prezentuje kilka mniej lub bardziej znanych ale przydatnych sztuczek, które tym razem pozwalają na m.in. otwarcie wiersza poleceń od razu w wybranym folderze, dodanie opcji "Kopiuj do" i "Przenieś do" do menu kontekstowego, włączenie/wyłączenie na Pulpicie ikony systemowego Kosza, szybkie czyszczenie wszelkich śladów aktywności na komputerze (oglądane witryny internetowe, otwierane pliki itp.), a także w jaki sposób zmienić dane i logo producenta komputera we Właściwościach systemu ;-) Oczywiście niektóre z przedstawianych sztuczek można uzyskać bez zagłębiania się w czeluści systemowego Rejestru (np. korzystając z narzędzia Tweak UI wchodzącego w skład zestawu PowerToys).

Wszystkich, którzy lubią poeksperymentować z ukrytymi możliwościami systemu zachęcamy do obejrzenia najnowszej demonstracji Sztuczki i kruczki w Windows XP cz. II.

© dobreprogramy