reklama

Demony Grabińskiego w najnowszym BookRage

Strona główna Aktualności

O autorze

Minęły zaledwie dwa tygodnie od zakończenia poprzedniej edycji Bookrage, a już startuje kolejna. Hasłem najnowszej odsłony są „Demony Grabińskiego”. Tak jak w poprzednich edycjach, możemy zakupić pakiet książek za dowolnie wybraną przez nas kwotę, która zostanie równo podzielona pomiędzy twórców BookRage oraz fundację Nowoczesna Polska..

Ta edycja oferuje nam dzieła przedwojennego mistrza horroru, Stefana Grabińskiego. Książki są oparte na oryginalnych, przedwojennych edycjach, a więc zawierają także fragmenty usunięte przez redaktorów PRLowskich. Wszystkie wcześniejsze wydania były oparte o wersje, z których zniknęły nawet całe akapity, dlatego kolejna odsłona BookRage'a jest wyjątkowa.

W pakiecie możemy dostać następujące pozycje:

  • Demon ruchu. Wydanie uzupełnione – najbardziej znana książka Grabińskiego, po raz pierwszy wydana w 1919 roku, będąca zbiorem nowel o tematyce kolejowej. Idealna pozycja dla fanów kolei, pociągów-widm i złośliwych duchów. Zawiera także dwa opowiadania, które za życia autora pojawiły się jedynie w prasie, ale planowano je dołączyć do kolejnych wydań.
  • Szalony pątnik – zbiór opowiadań, których motywem przewodnim jest śmierć i szaleństwo.
  • Księga ognia – kolejny zestaw nowel, tym razem związanych jednak z tytułowym żywiołem, ogniem. Ich bohaterami są strażacy, podpalacze, piromani i czciciele ognia.
  • Ogrojec baśni – zawiera opowiadania autora, które za jego życia dostępne były jedynie w prasie. Są one utrzymane w baśniowej konwencji.
  • Wyspa Itongo – ostatnia powieść Grabińskiego wydana za jego życia. Głównym bohaterem jest Polak posiadający zdolności parapsychiczne. Zostaje on rozbitkiem na tajemniczej wyspie umieszczonej gdzieś na wodach Pacyfiku.

Ponadto osoby, które wpłacą kwotę powyżej średniej, otrzymają także zbiór niepokojących opowiadań Na wzgórzu róż z 1918 roku, oraz książkę Cień Bafometa, w której zostaje zamordowany minister Padera, tuż przed swoją walką ze śmiertelnym wrogiem, Tadeuszem Pomianem. Wertując kolejne kartki dowiemy się co z całą sytuacją ma wspólnego właściciel sklepu z dewocjonaliami.

Tak jak w poprzednich edycjach, serwis obsługuje płatności PayPal (w tym płatności kartami, również bez rejestracji konta PayPal) oraz e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić