Departament Sprawiedliwości chce więcej informacji od Microsoftu i Yahoo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przedłużył czas inspekcji planowanego partnerstwa firm Microsoft oraz Yahoo!.

Amerykański Departament Sprawiedliwości zażądał więcej informacji od obu firm. Strony porozumienia jak dotąd nie ujawniły, jakie dokładnie dane są od nich wymagane. Nieoficjalne mówi się, że firmy proszone są o ujawnienie planów związanych z inwestycjami, cenami reklam oraz produktami. Oba koncerny zapowiedziały już pełną współpracę i oznajmiły, że zawarta umowa wyjdzie na dobre nie tylko jej stronom, lecz także reklamodawcom, wydawcom i końcowym konsumentom.

Przypomnijmy, że firmy Microsoft i Yahoo! ogłosiły współpracę w lipcu. Jej celem ma być zyskanie większego udziału na rynku przez wspólnie rozwijaną wyszukiwarkę internetową. Według comScore, udziały Bing, Yahoo! oraz Google na runku wyszukiwarek WWW w Stanach Zjednoczonych wynoszą odpowiednio 9, 19 i 65 procent.

Pomimo wniosku Departamentu Sprawiedliwości, obie firmy wyrażają nadzieję, że do całkowitego sfinalizowania porozumienia dojdzie na początku 2010 roku.

© dobreprogramy

Komentarze