reklama

Detektyw Tex Murphy prosi o wsparcie graczy

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Dzięki popularyzacji inicjatywy Kickstarter, twórcy gier coraz chętniej sięgają do szaf po zakurzone pomysły sprzed lat. Nie tak dawno o wsparcie finansowe poprosił graczy za pośrednictwem serwisu legendarny Al Lowe, chcący zrobić przeróbkę przygodówki Leisure Suit Larry (uzyskał ponad 650 tysięcy dolarów). Nostalgię do dawnych czasów poczuli też ostatnio ojcowie serii Space Quest, a teraz jest szansa, że wkrótce powróci detektyw Tex Murphy — w tajemniczym Projekcie Fedora.

Jeżeli studio Big Finish Games zgromadzi przynajmniej 450 tysięcy dolarów, dostaniemy szóstą odsłonę serii zapoczątkowanej w 1989 roku przez Mean Streets, pociągniętej zaś choćby w niezapomnianych Martian Memorandum i Under a Killing Moon. Deweloperzy obiecują pozostać wiernymi korzeniom marki, czyli przygotować produkt bogaty we wstawki filmowe (jej znak rozpoznawczy), o bogatej, wielowątkowej fabule, ze sporą dozą humoru bijącego z futurystycznego klimatu noir. Przy czym przygoda ma się odbywać tym razem w pełnym, nowoczesnym 3D.

Gra powstanie z myślą o platformach PC i Mac, ale przy odpowiednim dofinansowaniu nie wyklucza się innych jej wersji. Naturalnie dla osób oferujących znaczniejsze datki przygotowano całkiem ciekawe nagrody.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić