reklama

Devkity PS4 dla kręgów akademickich

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Z nadchodzącym PlayStation 4 firma Sony nie tylko chce przyciągnąć zainteresowanie niezależnych twórców gier, lecz również upewnić się, że w przyszłości ambitnych produkcji od utalentowanych deweloperów nie zabraknie — SCEE zaczęło oferować wersje testowe PS4 w ramach programu PlayStation First. Zainteresowane sprzętem uniwersytety zachęcane są do zgłaszania chęci nauczania czy pokazywania działania kodu na nowoczesnej konsoli.

W ramach zapoczątkowanego jakiś już czas temu inicjatywy można było pozyskać wszystko, co potrzebne, do robienia gier na PS3, PSP, z myślą o PlayStation Mobile czy PlayStation Vita, a teraz to ostatnie urządzenie dorzucane jest do dev kitów PlayStation 4 praktycznie automatycznie. Sony podkreśla bowiem, że stanowi ono nieobowiązkową, ale integralną część przyszłościowego zestawu, dzięki której dopiero projekty pokazują pełnię możliwości. PS4 wyznacza tempo rozwoju światowej sceny Indie - mówi Mick Hocking ze SCEE. Nadszedł czas, aby wyszkolić nowe talenty w tworzeniu na PS Vitę i kształtować przyszłość tworzenia gier na PlayStation — dodaje.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama