Najszybsza przeglądarka na Androida — test 27 przeglądarek i ogłoszenie wyników!

Mieliśmy dwa testy przeglądarek mobilnych przeprowadzonych przez moją osobę (DewX). Ilość przetestowanych przeglądarek w wersji stabilnej to 21, a do tego 6 w wersji beta. Czyli łącznie 27 przeglądarek przeszło przez test, który trwał bardzo długo. Mógł trwać krócej, ale test musiały być rzetelny !

Zdecydowałem się na połączenie wykresów z dwóch wpisów, aby można było zobaczyć wszystkie przetestowane przeglądarki mobilne na jednym obrazku w danym teście.

Najszybsza przeglądarka na system Android — wielki test przeglądarek mobilnych

Jak wiadomo, przeglądarki od prawie zawsze toczyły ze sobą bój na wszelkie sposoby. Jedna chciała mieć więcej opcji od drugiej, druga stawiała na design, trzecia na stabilność, czwarta kopiowała opcje i wygląd z innych... jednak wszystkie dążyły do jednego - być tą najczęściej używaną, najlepszą.

Oczywiście było coraz trudniej. Więc przeglądarki zaczęły prawdziwy bój na szybkość wyświetlania stron i szybką obsługę zadań jakie strony "kazały" wykonać przeglądarce.

Wykonuj lepsze zdjęcia smartfonem — podstawowe informacje

Aby wykonywać dobre zdjęcia swoim smartfonem, trzeba wziąć pod uwagę podstawowe zasady.Poniżej przedstawiam podstawy, dzięki którym Twoje fotografie będą lepiej odbierane przez oglądających, a oko zostanie na nich zawieszone na dłużej. Dzięki czemu Ty będziesz miał satysfakcję z lepszych jakościowo zdjęć, co z pewnością przełoży się na większa chęć ich wykonywania.

Android zazdrości Apple nowego formatu zdjęć? Wsparcie kontenera HEIF w Android P

Android mało kiedy "kopiuje" coś od swoich kolegów, mam tu na myśli inne firmy produkujące swoje autorskie systemy.

Zacznijmy od tego, iż Google pracuje nad nowym systemem Android P, będzie to następca Androida Oreo, który ma bardzo słaby udział na rynku w obecnej chwili.W nowym systemie Google próbuje wdrożyć możliwie najwięcej nowości i kolejnego powiewu świeżości.Jedną z nowości w Androidzie jest obsługa zdjęć HEIF

Bezstratna jakość zdjęć w smartfonie — czy to w ogóle możliwe ?

Bezstratna jakość zdjęć to nie jest jak wielu myśli JPEG ustawione na 100% jakości, aby mieć bezstratną jakość obrazu potrzeba zapisać zdjęcie w PNG. Tutaj nasuwa się pytanie, jak zapisywać zdjęcia w PNG ? Jest wiele aplikacji, które wykonują zdjęcia. Jednym wychodzi to lepiej, a innym gorzej, wszystko zależy od algorytmu, który odpowiada za wynikowe zdjęcie z danych, które wpadają na matrycę aparatu.

Zapisywanie zdjęć z smartfona w PNG

Posłużymy się do tego aplikacją

Wywoływanie RAW na smartfonie — Ciesz się super zdjęciami !

Zacznijmy od tego, co to jest w ogóle RAW. Plik RAW nie jest zdjęciem, jest to plik zawierający dane tego, co zobaczyła matryca w smartfonie lub innym urządzeniu wykonującym fotografie.

Normalnie każde zdjęcie przez nas wykonane poddane jest obróbce graficznej, by było ono takie, jak producent chce, to znaczy, że realnie aparat w smartfonie może rejestrować lepsze zdjęcia niż te, które są zapisywane po użyciu aplikacji do wykonywania zdjęć.

Aparat monochromatyczny — dlaczego tak mało smartfonów go ma ?

Niedawno pisałem na temat Huawei P9 gdzie opisywałem, a właściwie to zrobiłem test jego dwóch aparatów. Test miał wykazać, czy faktycznie dodatkowy aparat monochromatyczny nadaje większej głębi, ostrości, wyrazistości i jasności zdjęcia.

Ciekawy jak wyszły testy ? Zobacz "Dwa aparaty w Huawei P9 — lepsza jakość zdjęć"

Teraz czas na test samego aparatu monochromatycznego, który jest wbudowany jako drugi dodatkowy w modelu P9 firmy Huawei.