Android zazdrości Apple nowego formatu zdjęć? Wsparcie kontenera HEIF w Android P

Android mało kiedy "kopiuje" coś od swoich kolegów, mam tu na myśli inne firmy produkujące swoje autorskie systemy.

Zacznijmy od tego, iż Google pracuje nad nowym systemem Android P, będzie to następca Androida Oreo, który ma bardzo słaby udział na rynku w obecnej chwili.W nowym systemie Google próbuje wdrożyć możliwie najwięcej nowości i kolejnego powiewu świeżości.Jedną z nowości w Androidzie jest obsługa zdjęć HEIF

Bezstratna jakość zdjęć w smartfonie — czy to w ogóle możliwe ?

Bezstratna jakość zdjęć to nie jest jak wielu myśli JPEG ustawione na 100% jakości, aby mieć bezstratną jakość obrazu potrzeba zapisać zdjęcie w PNG. Tutaj nasuwa się pytanie, jak zapisywać zdjęcia w PNG ? Jest wiele aplikacji, które wykonują zdjęcia. Jednym wychodzi to lepiej, a innym gorzej, wszystko zależy od algorytmu, który odpowiada za wynikowe zdjęcie z danych, które wpadają na matrycę aparatu.

Zapisywanie zdjęć z smartfona w PNG

Posłużymy się do tego aplikacją

reklama

Wywoływanie RAW na smartfonie — Ciesz się super zdjęciami !

Zacznijmy od tego, co to jest w ogóle RAW. Plik RAW nie jest zdjęciem, jest to plik zawierający dane tego, co zobaczyła matryca w smartfonie lub innym urządzeniu wykonującym fotografie.

Normalnie każde zdjęcie przez nas wykonane poddane jest obróbce graficznej, by było ono takie, jak producent chce, to znaczy, że realnie aparat w smartfonie może rejestrować lepsze zdjęcia niż te, które są zapisywane po użyciu aplikacji do wykonywania zdjęć.

Aparat monochromatyczny — dlaczego tak mało smartfonów go ma ?

Niedawno pisałem na temat Huawei P9 gdzie opisywałem, a właściwie to zrobiłem test jego dwóch aparatów. Test miał wykazać, czy faktycznie dodatkowy aparat monochromatyczny nadaje większej głębi, ostrości, wyrazistości i jasności zdjęcia.

Ciekawy jak wyszły testy ? Zobacz "Dwa aparaty w Huawei P9 — lepsza jakość zdjęć"

Teraz czas na test samego aparatu monochromatycznego, który jest wbudowany jako drugi dodatkowy w modelu P9 firmy Huawei.

Dwa aparaty w Huawei P9 — lepsza jakość zdjęć

Parę słów o smartfonie Huawei P9.Telefon nie jest najnowszy, ale z tego co można zaobserwować w sklepach stacjonarnych czy w sieci na Allegro, Olx, Ceneo itp ciągle jest w sprzedaży i cieszy się sporym zainteresowaniem.

P9 jest jednym z smartfonów firmy Huawei z 2016 roku, więc można powiedzieć, że staroć. Nic bardziej mylnego, w moim odczuciu jest wystarczająco szybki w każdej sytuacji i działa pod kontrolą Android 7 z nakładką EMUI 5.0.1 (dostał aktualizację z Androida 6). Jako ciekawostkę napiszę iż wkrótce

reklama

Zmień swoją twarz — chwila relaksu w szare dni

Żyjemy w świecie gdzie technika idzie do przodu w zastraszającym tempie i ciągle przyspiesza. Wiele rzeczy, które kiedyś wymagały ogromnego nakładu pracy są automatycznie tworzone przez różnego rodzaju algorytmy.Skorzystajmy z tego i cofnijmy się parę lat wstecz lub dajmy innym uśmiech na twarzy pokazując coś czego mogą się nie spodziewać.

Szybka zmiana twarzy, bez zaawansowanych programów graficznych to już standard w dzisiejszych czasach.

Aktualizacja WordPress 4.9.4 - Musisz zaktualizować sam, to ważne !

WordPress jako rozbudowany CMS służący do zbudowania swojej strony według swoich upodobań posiada ogromną liczbę linijek kodu, w których zdarzają się błędy. Nie mówię tu o lukach, które będą zawsze, nie da się zrobić czegoś idealnie bezpiecznego jeśli ma być proste w użytkowaniu, bez skomplikowanych operacji i ogólnodostępne.

WordPress można rozbudować o wiele ciekawych wtyczek i motywów co dodatkowo zachęca do pracy na tym narzędziu.

Huawei i aktualizacje do Android 8 Oreo z EMUI 8.0 - aktualna lista !

W sieci od dłuższego czasu krążyły informacje jakie telefony teoretycznie powinny dostać aktualizację do Androida 8 Oreo z nakładką EMUI 8.0.

Lista była długa, wielu się cieszyło, że są jakieś szanse na aktualizację do Androida 8 Oreo. 

Nie będę jej tutaj wklejał gdyż nie chcę robić nadziei posiadaczom niektórych modeli smartfonów firmy Huawei.

Potwierdzone informacje aktualizacji

reklama

Oszczędzanie baterii w smartfonie — Greenify coraz lepsze

Co to jest "Greenify"?

Greenify to aplikacja dbająca o to by nasz smartfon działał dłużej na baterii. Nie ma tutaj żadnych czarodziejskich sztuczek czy oszukiwania i wmawiania, że działa.Zasada jest prosta - hibernacja programów po wyłączeniu ekranu. Hibernacja to usypianie, a uśpiona aplikacja nie działa w tle co przekłada się na możliwość dłuższej pracy na baterii.

Nie wierz mi na słowo - sprawdź sam/a ! Nie, to nie jest artykuł sponsorowany... ;)

Szybkie i proste pobieranie rozmowy z Messengera na Facebook'u

Pobieranie rozmowy z messenger'a

Nadszedł dzień gdy pierwszy raz chciałem pobrać całą rozmowę z daną osobą z Facebooka. Znalazłem parę starych sposobów, które już niestety nie działają.Po jakimś czasie zrezygnowania trafiłem na dwa sposoby, którymi się z Wami podzielę.

Sposób pierwszy bez instalacji wtyczki

Zaloguj się normalnie na facebook'a z poziomu przeglądarki na Twoim urządzeniu (nie smartfon czy tablet), następnie wejdź na