Aktualizacja WordPress 4.9.4 - Musisz zaktualizować sam, to ważne !

WordPress jako rozbudowany CMS służący do zbudowania swojej strony według swoich upodobań posiada ogromną liczbę linijek kodu, w których zdarzają się błędy. Nie mówię tu o lukach, które będą zawsze, nie da się zrobić czegoś idealnie bezpiecznego jeśli ma być proste w użytkowaniu, bez skomplikowanych operacji i ogólnodostępne.

WordPress można rozbudować o wiele ciekawych wtyczek i motywów co dodatkowo zachęca do pracy na tym narzędziu.

reklama

Poważny błąd w WordPress

Twórcy WordPress popełnili poważny błąd, powodujący brak automatycznej aktualizacji WordPress. Błąd ten jest w wersji WordPress 4.9.3 i w tej wersji uniemożliwia automatyczne zaktualizowanie się tego systemu CMS.

Dlatego jeśli posiadasz stronę opartą na wyżej wspomnianym narzędziu zaktualizuj ją do najnowszej wersji (obecnie 4.9.4), która poprawia błąd z autoaktualizacją
Sama automatyczna aktualizacja wprowadzona została już 4 lata temu z wersją WordPress 3.7 i było to doskonałym posunięciem z strony autorów, chodź niektórzy tego żałowali... strony się wysypywały, ale po chwili stresu czuli przyspieszenie i zwiększone bezpieczeństwo.

Ważne jest zaktualizowanie - nie ignoruj tego, z dnia na dzień może wyjść ważna większa aktualizacja, a Ty możesz nie mieć dostępu do internetu i co wtedy ? Strona się nie zaktualizuje, a Ty narażasz swoją (i nie tylko) pracę na pożarcie przez ciekawskich, którzy wtykają nos w nie swoje sprawy (strony).

Jak zaktualizować WordPress - To proste !

Zaloguj się na swoją stronę do kokpitu, zazwyczaj jest to dopisanie na końcu adresu /wp-admin.
Powinieneś/aś zobaczyć komunikat o dostępności aktualizacji

Kliknij w "Zaktualizuj teraz" lub po lewej stronie wybierz "Aktualizacje" i w komuniakcie

kliknij w "Aktualizuj teraz". 

Chwilę poczekaj i gotowe !

Pamiętaj, że każda wersja WordPress wnosi nowe poprawki i udoskonalenia, które chronią Twoją stronę oraz przyspieszają ją i optymalizują. 

Dodano 9 luty 2018r
Ciekawe jest to, ze niektórym WordPress sam uaktualnia się do tej wersji, nie wiem czym to jest spowodowane. Może jakaś konfiguracja ustawień lub wtyczek... nie wiem.
Sam wpis nadal aktualny i nie jest clickbaitem. 

oprogramowanie bezpieczeństwo porady

Komentarze