Firefox podpowie strony, które mogą Cię zainteresować - Firefox Advance

Świat pędzi do przodu, dziennie czytamy wiele informacji bądź dowiadujemy się o nich, słuchając radia lub/i patrząc na telewizję. 

Co powiesz, aby Twoja przeglądarka informowała Cię i polecała strony, które warto zobaczyć ? Ale nie będą to losowe wybrane treści, lecz specjalnie przygotowany algorytm, który "śledzi" oglądane przez Ciebie treści i na ich podstawie ocenia to, czego jeszcze nie przeczytałeś, a mogłoby Cię zainteresować. 

Firefox Advance - skąd pobrać i jak zainstalować

Firefox Advance został stworzony jako dodatek do przeglądarki Firefox. Dodatek ten można zainstalować poprzez wejście na odpowiednią stronę Firefox Test Pilot, gdzie klikamy w "Install Test Pilot & Enable Advance" na zielonym tle i zatwierdzamy jego komunikaty.

Po lewej stronie ukazuje nam się kolumna i w tamtym miejscu ukażą nam się polecane strony wraz z ciekawymi wpisami, które na podstawie algorytmu dodatku będą dostosowane do naszych zainteresowań. 

Firefox Advance - pierwsze propozycje

Pierwsze propozycje ukażą się po... no właśnie do końca nie wiadomo. Twórcy, czyli firma Laserlike informują jedynie, że algorytm potrzebuje trochę czasu, aby poznać użytkownika i jego zainteresowania.

Po prostu nie chcą wyświetlać byle czego i losowych stron. To dobrze z ich strony !

A Wy nie zniechęcajcie się, poczekajcie cierpliwie aż Firefox Advance, zrobi swoją robotę. 

Jak prezentują się wyniki w lewej kolumnie, można zobaczyć na stronie dodatku.

W sieci krążą informacje, że dodatek na początku może pokazywać propozycje stron w niezrozumiałych dla nas językach, na szczęście zmienia to się wraz z długością korzystania z dodatku Advance dla Firefox.

Dodatek Advance do Firefox a prywatność

Niestety tutaj nie będą zadowoleni zwolennicy prywatności. Aby algorytm mógł działać, musi on gdzieś swoje dane wysyłać (czyt. historia przeglądania).

Dane, jakie zostają zebrane, są wysyłane na serwery Laserlike, dzięki temu zobaczymy propozycje stron mogących nas zainteresować.

Bez obaw, całość nadzoruje Mozilla :)