Koniec z Musical.ly! Śpieszmy się kochać dobre aplikacje, tak szybko odchodzą

Wiele osób zna Musical.ly z milionów reklam, których nie dało się nie widzieć, nawet używając programów blokujących reklamy. Musical.ly było wszędzie, dosłownie i w przenośni... nie dało się przeglądnąć chociaż jednej strony bez reklamy tego tworu.

Było, ale się skończyło. Tak dobrze czytasz, Musical.ly wkrótce zniknie. 

Musical.ly znika z sieci ?

I tak i nie. Nie znika całkowicie, zostaje połączone z inną aplikacją, która działa na tej samej zasadzie - wrzucaniu krótkich filmików, które niejednokrotnie są tak "głupie", że aż oczy bolą.

"Głupie", specjalnie w cudzysłów, gdyż niektórzy lubią takie wariactwa i pokręcenie z pomieszaniem. Zresztą, aplikacja i cały pomysł nie został stworzony dla starszych użytkowników, ale dla młodych, kreatywnych i szalonych osób.

Niestety dla niektórych zakończyła się pewna era. Nie ma już możliwości pobrania aplikacji Musical.ly ze sklepu Google Play, jest jednak nadzieja, że jeszcze niektórzy poszaleją z kreatywnością, a inni ocenią Was lub Wy ich.

Brak Musical.ly powstaje lepsze Tik Tok

Dobrze czytacie nazwę... Tik Tok.

Wraz z połączeniem dwóch wielkich firm powstała jedna aplikacja o nazwie Tik Tok, do której obecni użytkownicy dostają aktualizację.

Nową aplikację możecie pobrać ze sklepu Google Play Tik Tok - W tym musical.ly

Musical.ly przejęte przez inną firmę ?

Jak już wyżej pisałem, nie jest to efekt przejęcia, a jedynie połączenie sił dwóch konkurencyjnych ze sobą platform, które działały na podobnej zasadzie - krótkie szalone i zakręcone filmiki z możliwością oceniania.

Nie ma co ukrywać, że zyska tylko "Tik Tok - W tym musical.ly". 

Aplikacja Tik Tok zdobyła i zdobędzie jeszcze wiele funkcji, a przede wszystkim ogromną liczbę nowych użytkowników. A to czy będą zadowoleni, to się okaże... albo już się okazało, ale o tym później.

Całe zniknięcie Musical.ly zaczęło się to już w listopadzie 2017 roku, wówczas zostało przejęte za około 1mld dolarów przez chińską firmę ByteDance, która jest właścicielem Tik Tok'a.
Zmienia się nazwa bo... Musical.ly kojarzyło się wszystkim z muzyką, niestety z biegiem czasu to, co się tam działo (i w sumie nadal dzieje) można nazwać wielkim "miszmasz", a druga sprawa to fakt, że Chińczycy ciężko będą mieli skojarzyć tak trudną wbrew pozorom dla nich nazwę.

Tik Tok - W tym musical.ly

Jakie opinie ma Tik Tok ? Jak się sprawuje aplikacja ? Czy da się z niej korzystać ?

Wkleję parę wypowiedzi użytkowników, którzy dostali aktualizację lub sami zainstalowali Tik Tok'a.

Nowa aktualizacja mi się nie podoba wiele rzeczy zostało zmienione na gorsze a głównie nazwa...Podjęcie współracy z inną firmą nie wyszło wam na dobre.
Czemu jest znów nowa aktualizacja nie mogę wejść wgl na mój profil a moja nazwa była długa i zaszyfrowana i jak mam teraz moje konto znaleźć już wolałam tą co była a tu nowe wiecie co daję szkoda że nie ma zero gwiazdek a bym dała

Już sama nazwa to g*wno... czemu zmieniacie sie na gorsze ?? Po pierwsze nie da sie wejść na swój profil chyba ze przez wyszukiwarke nie ma histori i nazwa jakieś tik tok ?! Starsza wersja o wiele lepsza no sory ale jeżeli zmieniacie coś co ludzie kochają na jakieś g*wno to raczej dobrze o was nie świaedczy

Jprd po co zmieniliście nazwę była spk teraz to tik tok wyobrażacie sobie mówić idę nagrywać tik toka. Większość też zmieniła się na gorsze. Poprawcie nazwę naprawcie sterowanie i będzie git ale jak narazie jedna gwiazdka.

Ogółem opinie są trochę negatywne... trochę... z ostatnich 50 komentarzy pod aplikacją Tik Tok - W tym musical.ly tylko 8 miało więcej niż jedną gwiazdkę.

Więcej nie sprawdzałem, aplikacji Musical.ly nigdy nie posiadałem, a Tik Tok'a nawet nie zamierzam pobierać.

A czy Ty korzystałeś/aś z Musical.ly ? Czy teraz korzystasz z Tik Tok, czy odpuściłeś/aś sobie ?