Płomień i samolot — nowe reakcje na Facebook

Facebook to portal, który bez wątpienia jest najbardziej znanym portalem, przez chyba każdego kto ma internet, a także przez tych, którzy go nie posiadają. Tak naprawdę to trudno o nim (portalu Facebook) nie usłyszeć. 

Tytułowy portal posiada wiele opcji, którymi próbuje przyciągnąć do siebie coraz to więcej ludzi i zachęca do aktywności, dając możliwość publikowania wpisów, zdjęć, wideo, organizowania grup, imprez, komentowania i wiele więcej mniej lub bardziej ciekawych funkcji/opcji.

Jeśli nie lubisz komentować czyiś publikacji, możesz wykorzystać system emotikonowych reakcji. Mowa tutaj o możliwości zareagowania dając ikonki, które opisane są jako "Lubię to!", "Super", "Ha ha", "Wow", "Przykro mi" oraz "Wrrr". 

Taki nowoczesny sposób wyrażania emocji, czyżby wkrótce zamiast rozmawiać, będziemy wlepiać sobie wlepki z emotkami ?

A co powiecie na dodatkowe reakcje takie jak "Samolot" i "Płomień" ? 

Nowe reakcje pewnie szybko zyskają na popularności, niestety... widoczne są dla wybranych. Ja mimo wszelkich prób nie byłem w stanie ich wywołać.

Chyba FB mnie nie lubi "Wrrr", niektórzy znajomi mają...

Dodajemy nowe reakcje na Facebook

Aby dodać, a przynajmniej spróbować i zmusić niejako FB do ukazania nam nowych reakcji takich jak "Samolot" czy "Płomień", musimy zostać wybrani lub trochę pokombinować.

O ile nad tym, czy zostaniemy wybrani, czy nie, wpływu nie mamy, o tyle są dwa sposoby, którymi możemy zmusić FB do wyświetlenia nam tych dodatkowych reakcji.

Sposób pierwszy dodania reakcji "Samolot" i "Płomień" - instalowanie nowej aplikacji Facebook

Pierwszy sposób jest stosunkowo prosty, wystarczy zainstalować najnowszą wersję aplikacji Facebook na system Android. Nie jest to takie proste, gdyż w sklepie Google Play różne smartfony dostają różne wersje... więc zostaje nam skorzystanie z pliku instalacyjnego pobranego z pewnego źródła. 

Wchodzimy na ApkMirror.com a dokładniej TUTAJ. Wyszukujemy najlepiej wersji 184.0.0.4.79 lub nowszej, pobieramy odpowiedni plik na nasz smartfon i wersję systemu. Instalujemy.

Z instalacją programów spoza sklepu Google Play moga być małe problemy, zazwyczaj system Andorid przenosi nas do odpowiedniego miejsca w menu, gdzie widzimy "Instalowanie nieznanych aplikacji", gdzie zezwalamy danej aplikacji na zainstalowanie pliku *apk spoza sklepu Google lub zaznaczamy opcję "Nieznane źródła" będące w ustawieniach smartfona. Dokładniej trudno mi powiedzieć gdzie dane opcje są, wiele smartfonów z różnymi systemami i nakładkami powodują, że opcje mogą być w różnych miejscach. Poniżej screeny z Huawei P10 z Android 8.

Gdy uporamy się z instalacją, trzeba usunąć pamięć podręczną aplikacji Facebook. Wchodzimy w ustawienia, następnie wyszukujemy opcję, która pokaże nam dostępne aplikacje, wybieramy Facebook i klikamy "Wyczyść pamięć podręczną". Tutaj także te opcje mogą być w różnych miejscu... niestety. Poniżej przykład z Huawei P10 z Android 8.

Teraz odpalamy Facebooka z nadzieją, że nowe reakcje się ukażą.

Sposób drugi dodania reakcji "Samolot" i "Płomień" - Dodatek do Google Chrome

Ten sposób jest prosty. Wystarczy zainstalować dodatek do Google Chrome pod nazwą FirePlane - new Facebook Reactions.

Teraz po instalacji czyścimy cookies przeglądarki CTRL + SHIFT + DEL, zaznaczamy najlepiej wszystkie trzy opcje i klikamy "Wyczyść dane".

Nie działa ! Clickbait !

Tak masz racje, jest to clickbait... 

Jeśli chodzi o screen z reakcją "Płomień" to obecnie ma ona postać ikonki "Wrrr", czyli jeszcze trwają prace nad wprowadzeniem nowości... czekamy.

Tak jak wyżej pisałem, ja nie mam tych reakcji, niektórzy znajomi piszą, że mają. W sieci także można wyczytać, że jedni mają, a inni nie. Nie wiem, czym FB kieruje się przy wyborze osób, które mają "testować" nowe reakcje na wpisy i komentarze. 

A czy Wy macie nowe reakcje ?