Pomocnik blogera DobreProgramy — aplikacja na system Windows

Od czego tu zacząć... hmm. Nie jestem zbyt dobry w pisaniu, nigdy nie lubiłem pisać i rozpisywać się czy to w sms, czy na forum, czy innym miejscu. Dobra, ale co to ma do tytułu ? Kolejny ClickBait ? Oczywiście ;)

A tak poważnie to chciałem przedstawić Wam aplikację instalowaną na Windowsa za pomocą sklepu Microsoftu (Microsoft Store). Dzięki tej aplikacji w prosty sposób można zobaczyć statystyki poszczególnych wpisów, nie wchodząc w każdy z osobna. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu, a sama wiedza pozwala nam na dobieranie odpowiednich wpisów itp.

Jak pisałem wcześniej, nigdy nie lubiłem się rozpisywać. Jednakże lubię rozmawiać z ludźmi i czuć satysfakcję, gdy komuś pomogłem. Jedno do drugiego ma tyle, że gdy napiszę jakiś wpis, to w komentarzach mogę czasami przeczytać pochlebne opinie, co bardzo mnie cieszy i powoduje, że chce się pisać kolejny wpis, rozwijając przy tym siebie i swojego bloga.
Jeśli chodzi o rozmowę z ludźmi, to o ile na forum często jest "jeden przez drugiego", o tyle w komentarzach wygląda to już sensowniej i dzięki temu, często można nawiązać kontakt z jakąś osobą, odpowiadając sobie nawzajem w komentarzach. W prywatniej wiadomości można to samo, tylko wtedy inni nie mają okazji przeczytać co myśli inna osoba, a mając swojego bloga, chciałoby się mieć na nim odwiedziny i podziwiać jak rośnie. Pisanie w komentarzach jest fajnym (ładny ?) sposobem ukazania swoich emocji związanych ze wpisem, przedstawienia propozycji zmian... ale i miejscem, gdzie można narzekać, wycinać kawałek tekstu (tak niektórzy robią, wtedy całość traci sens), po czym napisać test typu "co Ty pier...". No przepraszam, jeśli wycięty kawałek tekstu Ci nie pasuje.

Miało być o aplikacji, a robi się wpis o moim blogu i o tym, na co ja zwracam uwagę i co mnie cieszy. Więc wracamy do sedna. 

DePesza - Grzegorz „djfoxer” Jamiołkowski

Autor zasługuje na ogromne podziękowania za stworzenie coś, co powinno być standardem na każdej stronie, która umożliwia blogowanie. 

Aplikację można pobrać z Windows Store - DePesza
Bloga naszego kolegi można zobaczyć pod nazwą djfoxer.

Wydana 25.04.2016, no to już ponad dwa lata ! Ale bez obaw, wszystko działa. Prosto i przejrzyście. 

Start - jak to wygląda ?

Po pobraniu i uruchomieniu widzimy przywitanie i możliwość zalogowania się do swojego bloga w celu... no właśnie. Fajna sprawa.

Powiadomienia - bez wchodzenia na DobreProgramy

Co powiecie na brak przymusu wchodzenia na DobreProgramy.pl i zezwalania przeglądarce na wyświetlanie komunikatów ze strony, a jednocześnie móc zobaczyć kto skomentował nasz wpis i oddał głos na nasz komentarz ?

Po zalogowaniu widzimy pierwszą zakładkę aplikacji, która wyświetla nowe komentarze i głosy na nasz komentarz.

Co z tego skoro, skoro nie będę przecież miał cały czas odpalonej aplikacji i chwila na nią spoglądał. 
Bez obaw, można zminimalizować i dostawać powiadomienia tak jak to robi Windows10, czyli po prawej stronie na dole ekranu. 

Jeśli chcesz odczytać i/lub zobaczyć kto gdzie oddał głos na nasz komentarz, wystarczy kliknąć powiadomienie i wybrać "Otwórz link". Do tego można powiadomienia usunąć hurtowo, pojedynczo, albo ustawić jako przeczytane. 

Statystyki bloga

Bardzo przyjemna i dająca sporą dawkę informacji o tym, co ludzie najczęściej odwiedzają, a jaki temat wpływa na dużą ilość komentarzy.

Aby zobaczyć statystyki bloga wystarczy wybrać zakładkę oznaczoną ikonką kalkulatora i wybrać opcję "Rozpocznij analizę".

Po analizie zobaczymy podstawowe statystyki jak ilość wpisów, ilość wpisów na głównej, ilość komentarzy i wyświetleń. 

Sortowanie wpisów

Na deser sortowanie wpisów po ilości wyświetleń, komentarzy i daty publikacji. 

Dzięki temu możemy dobierać odpowiednie wpisy i sposób pisania tak, aby zadowoliły nas i użytkowników to czytających. 

Sama aplikacja jest prosta w użytkowaniu i z pewnością przyda się nie jednemu blogerowi. Zachęcam do użytkowania !

To nie reklama ;-)