Przenośny hotspot LTE-Advanced M7650 — dostępne opcje w urządzeniu

Przenośne Wi-Fi od TP-Linka jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze, mimo iż brak języka polskiego w ustawianiach. Jak pisałem w pierwszym wpisie (wpis pierwszy o M7650) na temat tytułowego urządzenia miałem poczytać instrukcje i później zacząć zabawę, nie wyszło. 

Prostota obsługi urządzenia LTE-Advanced Mobile Wi-Fi M7650

Urządzenie jest tak proste, że nawet moje dziecko (2,5 letnie) wiedziało jak to włączyć. Popatrzało na front urządzenia przez 5 sek. i już paluszek powędrował na prawą stronę wyświetlacza w ikonkę "power".

Aby włączyć urządzenie, przycisk power należy przytrzymać 2-3 sekundy. Po czym czekamy ~5sek na uruchomienie urządzenia. 

Ekran główny

Widzimy na nim między innymi siłę sygnału, informację o dostępnej sieci, stan baterii, szybkość pobierania danych oraz pobraną ich ilość. Bez zbędnych informacji, proste.

Tutaj nie ma co się rozpisywać, trzeba przejść do menu. 

Menu

Aby wejść do menu należy nacisnąć przycisk po lewej stronie przedniego panelu oznaczonego hamburgerem.

Po menu poruszamy się przyciskiem "menu", wybory zatwierdzamy przyciskiem "power"

Home - Strona domowa

Po wybraniu z menu i zatwierdzeniu przyciskiem "power" przejdziemy do ekranu głównego. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbywamy się dodatkowego przycisku, który odpowiadałby za tę funkcję. 

Device info - informacje o urządzeniu

Tutaj zostają ukazane nam informacje takie jak SSID (wyświetlana nazwa sieci), hasło do niej oraz strona, na której mamy dostęp do różnych opcji urządzenia.

Power Saving - Oszczędzanie energii

Wyłączy Wi-Fi w urządzeniu, jeśli w ciągu 10 min (można zmienić ten czas) żadne urządzenie nie będzie połączone. Fajne rozwiązanie dla zapominalskich.

WPS

Powoduje połączenie się do urządzenia sieci bezprzewodowej.

Wi-Fi Band - Pasmo Wi-Fi

Tutaj wybieramy czy chcemy udostępniać sieć na paśmie 2.4GHz, czy 5GHz. Należy pamiętać, że na 5GHz osiągniemy szybszy przesył danych, ale i takie pasmo musi posiadać drugie urządzenie. Druga sprawa to fakt, że większość urządzeń działa na 2.4GHz, więc połączenie z 5GHz powinno sprawić mniej problemów i zakłóceń. 

Network Mode - Typ sieci

W tym ustawieniu możemy wybrać typ sieci. Do wyboru mamy 4G Pref (preferowane 4G), 4G Only (tylko 4G) i 3G Only (tylko 3G). Oczywiście normalnym wydaje się, że jeśli chcemy najszybsze możliwe szybkości internetu to powinniśmy wybrać 4G Only, jednakże przy słabszym sygnale może okazać się, że lepszą opcją będzie "4G Pref", gdzie urządzenie samo zdecyduje, gdzie się połączy, dając nam najlepsze wyniki. 

Data roaming - Dane w roamingu

Niektórzy operatorzy udostępniają nam możliwość połączenia się z siecią innego operatora, jeśli sygnał jest lepszy. Dzięki temu przy fatalnym połączeniu X operatora połączymy się z operatorem Y. Taka opcja powinna dać szybszy przesył danych, jednakże czasami warto ustawić na brak roamingu, by usilnie zmusić urządzenie do komunikacji z nadajnikiem naszego operatora. trzeba przetestować. 

App Download - Pobieranie aplikacji

Doszliśmy do ostatniej opcji w menu, która wyświetla kod QR umożliwiający pobranie aplikacji TpMiFi, dzięki której możemy zmieniać pewne ustawienia i sprawdzać statystyki oraz sms. Aplikacja pozwala także na zarządzanie pliki na karcie MicroSD będącej w urządzeniu.