Słuchanie YouTube w tle - sposoby na odtwarzanie YouTube w tle

Słuchanie muzyki w tle z aplikacji YouTube nie jest możliwe, nie wiadomo dlaczego Google nie chce dać takiej możliwości, a jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o... reklamy, przecież reklamy mogłyby być także jako audio, bez wideo.

Tak czy inaczej, popularny YouTube nie ma opcji słuchania swoich ulubionych kawałków w tle, co powoduje ogromną falę hejtu w kierunku Google za taki stan rzeczy. Na szczęście są sposoby, aby temu zaradzić.

Sprawdzone sposoby na odtwarzanie YouTube w tle

Sposobów na odtwarzanie YouTube w tle jest parę, jako iż jestem posiadaczem smartfonu z systemem Android (Huawei P9, o którym pisałem nie raz) dlatego przestawię Ci sprawdzone sposoby.

Firefox - Odtwarzanie YouTube bez reklam w tle

Tak, dobrze czytasz. Firefox na Androida pozwala na słuchanie YouTube w tle i nie ma żadnych ograniczeń.

Wystarczy wejść na YouTube.pl poprzez przeglądarkę Firefox na Twoim smartfonie z systemem Android, a następnie z ustawień zaznaczyć opcję "Tryb stacjonarny", bez obaw, tryb ten będzie działał tylko na tej jednej karcie, więc spokojnie, nadal możesz przeglądać inne strony w wersjach mobilnych.

Prosty sposób a tak cieszy. Aby mieć pewność, że sposób ten będzie działał, a Firefox niczego nie zepsuje, proponuję wykonać kopię zapasową aplikacji i w razie aktualizacji Firefoxa, w której nie będzie działać odtwarzanie w tle, można zainstalować starszą wersję. Gorzej jak coś Google w YouTube zmieni. 

Dodam tylko, że można zainstalować wtyczkę do blokowania reklam i cieszyć się muzyką bez reklam !

Autobeat Player - Aplikacja do słuchania YouTube w tle

Drugim sposobem na słuchanie YouTube w tle jest aplikacja Autobeat Player dostępna w Google Play.

Aplikacja pozwala na więcej niż przeglądarka Firefox. Dzięki Autobeat Player możemy słuchać w tle nie tylko muzyki z YouTube, ale i utworów znajdujących się w bazie Autobeat i SoundCloud.

Po wejściu w aplikację wystarczy kliknąć ikonkę lupy, następnie wpisać nazwę szukanego utworu/artystę/albumu i przełączyć na szukanie w YouTube.

To chyba proste ? Oczywiście tutaj także proponuję wykonać kopię zapasową aplikacji Autobeat Player.

OGYouTube - Aplikacja do odtwarzania YouTube w tle

Aplikacji nie znajdziemy w Google Play, musimy ją pobrać jako plik instalacyjny *.apk z np.: DobreProgramy OGYouTube

Ogółem odradza się pobierania plików spoza sklepu Google, jednakże ni się nie stanie, jeśli pobieramy je z zaufanych źródeł.
Po pobraniu pliku bezpośrednio na smartfona musisz zezwolić Twojemu urządzeniu na instalowanie rzeczy spoza oficjalnych źródeł, aby to uczynić musisz przejść do

"Ustawienia" - "Ustawienia zaawansowane" - "Zabezpieczenia" - "Nieznane Źródła" 

Na moim Huawei P9 Android 7 wygląda to tak, jak na sceenach wyżej. U Ciebie opcja ta może być umieszczona w nieco innym miejscu. 

Po zmianie ustawień odszukaj pobrany plik (zazwyczaj folder Download), kliknij go i zainstaluj.
Gdy instalacja się zakończy, odpal aplikację. Pokaże ona komunikat, w którym wybierz OK, otworzy Ci się strona z której należy pobrać microG for OGYT. Zainstaluj, bez tego wcześniej zainstalowana aplikacja nie będzie działać.

Aplikacja wygląda jak wersja mobilna YouTube, a jej ikonka jest taka sama jak aplikacji YouTube.

A co ta aplikacja posiada "gratis" ? Sam/a zobacz ;) 

Battery Extender GO - oszukiwanie i słuchanie YouTube w tle

Oszukiwanie na wesoło, tak to nazwę krótko. Aplikacja Battery Extender GO została stworzona dla Pokemon GO... tak, dla gry o Pokemonach, aby można było oszukiwać.

Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby wykorzystać aplikację do innych celów, niż została stworzona. 

Po jej instalacji wystarczy odpalić normalną aplikację YouTube, puścić swój ulubiony utwór i ze ściągniętego górnego paska kliknąć baner aplikacji, który zgasi ekran, ale pozwoli na odtwarzanie YouTube w tle.

To tyle ode mnie na dzisiaj. Dajcie znać jeśli znacie jeszcze jakieś metody na zagrywki Google, a dokładniej YouTube.